A jó hangulat is repíti a DEAC-ot

Kirils Galoha bízik benne, hogy Miskolcról is győztesen térnek haza.

Először találkozik az Erste Liga 2024/2025-ös szezonjában a DEAC és a DVTK Jegesmedvék, a felek pénteken 18.30-kor csapnak össze Miskolcon. A házigazdák tíz mérkőzésen vannak túl, amelyen 15 pontot gyűjtöttek be. Ez a teljesítmény jelenleg a hatodik helyhez elegendő a 10 csapatos mezőnyben. A debreceniek 18 egységet söpörtek be, ám csak nyolc találkozó van mögöttük. Mindkét gárda győzelemmel hangolt a keleti rangadóra, a Diósgyőr az UTE otthonában nyert, a DEAC pedig hazai környezetben verte a Brassót.

A cívisvárosiak lett centere, Kirils Galoha szerint nincs nagy titka a jó kezdésüknek az Erste Ligában.

– Lehetne itt megfejtéseket keresni erre, ám nem nekem kell elemeznem ezt. Fogalmazzunk úgy, a csapatot a megfelelő kvalitások mellett a rá jellemző jó hangulat repíti. Utóbbinak sem szabad alábecsülni az értékét. De hogy kicsit jobban kifejtsem: mindenki a maximális teljesítményre törekszik az edzéseken és a meccseken egyaránt, és az összes játékos tudja a helyét és a szerepét a jégen – vélekedett a 28 éves hokis.

– A DVTK Jegesmedvékről ebben az idényben még nincs testközelből szerzett tapasztalatunk, ám az látszik, kiváló gárda, különösen Miskolcon lesz nehéz ellenük. Jól kell járatnunk a korongot, határozottan és keményen kell játszanunk Borsodban. Nagyon remélem, nyerni tudunk ellenük is – mondta az egyetemisták 47-ese.

Erste Liga alapszakasz

DVTK Jegesmedvék–DEAC

péntek 18.30, Miskolci Jégcsarnok

The post A jó hangulat is repíti a DEAC-ot appeared first on DEAC.