Sajtóközlemény
Innovatív tudományos műhelyek a hazai agrár felsőoktatásban
2022/06/21.
A 2017-2022 években az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-0008 projekt 5 agráregyetem 7 doktori iskolájának együttműködésével valósult meg, 1,784 milliárd Ft vissza nem térítendő EU támogatás segítségével. A konzorcium egyetemei BSc, MSc, osztatlan képzésű, PhD hallgatók és egyetemi oktatók bevonásával a tudományos kutatás különböző szintjeibe vonták be a résztvevőket és valósították meg a kutatói utánpótlást, mint életpálya modellt. Az együttműködés kiváló interaktív tudományos és oktatói kapcsolatokat hozott létre és fejlesztett tovább az 5 agráregyetem között.
A pályázatban öt éves futamidővel igen jelentős indikátorok teljesítését vállalta a projektben résztvevő öt egyetem, illetőleg ezen egyetemek hét doktori iskolája. A cél az volt, hogy a BSc, MSc és osztatlan képzésben résztvevő hallgatókat minél szélesebb körben bevonják a doktori iskolákban folyó nemzetközileg is magas szintű kutatási projektekbe. A legtehetségesebb hallgatók lehetőséget kaptak ezt követően, hogy tudományos tevékenységüket az egyetemek szakkollégiumaiban és TDK munkacsoportjaiban folytassák. A kutató munkájuk irányítását a doktori iskolák hazai és nemzetközileg elismert egyetemi tanárai, vezető oktatói végezték, mely tevékenységben az egyes doktori iskolák PhD hallgatói is aktívan, alkotó módon vettek részt. A projekt futamideje alatt több mint 1400 egyetemi hallgató bevonására került sor az egyetemek kutatási programjaiban. A hazai és külföldi konferencia részvételek száma meghaladta a 250-et. A projekt támogatásával dedikált publikációk összes száma megközelítette a 800-at, melyek közül több mint 500 idegen nyelven jelent meg nívós külföldi tudományos folyóiratokban.
A projekt keretében 80 hallgatói és PhD doktori workshop került megrendezésre, valamint minden évben plenáris konferenciákat szerveztek az egyetemek közötti rotációs elvet figyelembe véve.
Az öt agráregyetem oktatói, PhD hallgatói és a graduális képzésben résztvevő hallgatói között a projekt eredményeként egy rendkívül termékeny, hatékony és interaktív kapcsolatháló jött létre, amely a projekt lezárását követően is tovább fog működni a kutatói utánpótlás további promóciójában.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
További információ kérhető:
Prof. Dr. Pepó Péter szakmai vezetőtől
Elérhetőség: +36 52 508 444 / 88463, pepopeter@agr.unideb.hu