Innovatív fejlesztések a gabonaalapú élelmiszeripari és ipari kutatások területén

Sajtóközlemény

AZ „INNOVATÍV FEJLESZTÉSEK A GABONAALAPÚ ÉLELMISZRIPARI ÉS IPARI KUTATÁSOK TERÜLETÉN” CÍMŰ GINOP 2.2.1-15-2017-00048 SZÁMÚ PROJEKT ZÁRÁSÁRÓL

2022 február 28.

A projekt során a Viresol Kft., a Debreceni Egyetem, a Pannon Egyetem és a TriDev Kft. konzorciumában gabonaalapú technológiai kutatások és fejlesztések valósultak meg búzából készült maltodextrin és alkohol gyártástechnológia területén.
A projekt 1 753 981 236 forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatás segítségével valósult meg.

A projekt a speciális dextróz ekvivalens (DE) értékű maltodextrin (új műszaki-tudományos eredmény, prototípus termék) kifejlesztését célozta, és a hozzá kapcsolódó kutatás a következő új tudományos eredmények elérésére irányult:
• A speciális maltodextrin kifejlesztéséhez szükséges szárítási technológia.
• A technológiai berendezések víz és energia felhasználásának optimalizálása ipari méretű előállítás esetében.
• Analitika módszerek technológiához történő igazítása.
• Liszt nedvesítés és tárolás hatásainak megfigyelése a későbbi termékminőség tekintetében.
• Neutrális alkohol előállítás technológiai fejlesztése.

Speciális módosított keményítő termék kifejlesztése:

A projekt keretében kifejlesztett, kereskedelmileg értékesíthető termék, valamint a hozzá tartozó felhasználási javaslatok jelentős európai piaci részesedést eredményezhetnek. Az általunk kifejlesztett két maltodextrin termék DE értéke, cukorspektruma, oldhatósága, szemcsemérete jól illeszkedik a speciális vevői igényekhez.

A projektről bővebb információt a www.viresol.hu oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:
Lénárt Orsolya Szervezetfejlesztési és Kommunikációs igazgató
Elérhetőség: orsolya.lenart@viresol.hu, +36 30 311 0364

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszéke a szeminárium-sorozatának utolsó előadását tartja május 23-án, csütörtökön 12 órától az Élettudományi Épület Udvardy termében (F201). Az előadás angol nyelven hangzik majd el.  A tanszék egyetemi docense, Tökölyi Jácint előadásának címe: The role of environmental microbiota in animal health and fitness A prezentáció online is megtekinthető: https://www.youtube.com/channel/UCIeGGrqucJVsbs4KoCOR7cw/live