A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány pályázati hirdetménye

A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány Kuratóriuma alkotói ösztöndíj pályázatot hirdet a városban élő művészek, művészeti szakemberek és tudományos kutatók, szakírók, tevékenységének támogatása, Debrecenhez való kötődésének erősítése, megfelelő lehetőségek biztosítása érdekében.

Az alapítvány Debrecen város szellemi, kulturális életének mecenatúráját felvállaló szándékkal jött létre 1991-ben. Magánszemélyek, intézmények, csoportok, együttesek művészeti és kulturális törekvéseit ösztönzi, segíti a hagyományok őrzését, a kulturális kapcsolatok fejlesztését hazai és nemzetközi viszonylatban egyaránt.

A nettó 200.000 forint értékű alkotói ösztöndíjat a művészeti, tudományos élet bármely területén alkotó és Debrecenben élő vagy tevékenységében Debrecenhez kötődő művészek, művészetkritikusok, valamint tudományos kutatók, szakírók, illetve művészeti és kulturális, hagyományőrző csoportok, együttesek kaphatják.

A PÁLYÁZAT  BEÉRKEZÉSÉNEK  HATÁRIDEJE: 2021. március 25.

A hirdetmény megtekinthetők, és letölthető a www.debrecen.hu/hu/debreceni/osztondijak-palyazatok honlapról.

Pályázni csak a mellékelt formanyomtatványon lehet, amelyet kitöltést követően szíveskedjen megküldeni a koteles.andrea@ph.debrecen.hu email címre.

A pályázattal kapcsolatosan részletes információ kérhető a 20/468-3795 telefonszámon, továbbá a koteles.andrea@ph.debrecen.hu email címen.

Debrecen, 2021. március 9.

Dr. Duffek Mihály
A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány
Kuratóriumának elnöke 
  

Események

Emlékünnepséget rendez fennállásának ötödik évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete.

A Debreceni Egyetemen tartja kihelyezett ülését a Magyar Tudományos Akadémia Tánctudományi Munkabizottsága. A Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete ebből az alkalomból mutatja be Varga Gyula néprajzkutató munkásságát feldolgozó kiadványát.

Folytatódik a Labdarúgás elmélete és gyakorlata elnevezésű előadás-sorozat: április 1-jén, kedden 18 órától Sándor Mihály Nívó-és Ezüstgerely-díjas szerző, sportszakíró, történész, újságíró, egyetemi mesteroktató tart prezentációt Szurkolói kultúra kialakulása II. címmel. Szó lesz egyebek mellett a magyar és külföldi ultracsoportokról, huligánokról, egyéb szurkolói mozgalmakról.