A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány pályázati hirdetménye

A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány Kuratóriuma alkotói ösztöndíj pályázatot hirdet a városban élő művészek, művészeti szakemberek és tudományos kutatók, szakírók, tevékenységének támogatása, Debrecenhez való kötődésének erősítése, megfelelő lehetőségek biztosítása érdekében.

Az alapítvány Debrecen város szellemi, kulturális életének mecenatúráját felvállaló szándékkal jött létre 1991-ben. Magánszemélyek, intézmények, csoportok, együttesek művészeti és kulturális törekvéseit ösztönzi, segíti a hagyományok őrzését, a kulturális kapcsolatok fejlesztését hazai és nemzetközi viszonylatban egyaránt.

A nettó 200.000 forint értékű alkotói ösztöndíjat a művészeti, tudományos élet bármely területén alkotó és Debrecenben élő vagy tevékenységében Debrecenhez kötődő művészek, művészetkritikusok, valamint tudományos kutatók, szakírók, illetve művészeti és kulturális, hagyományőrző csoportok, együttesek kaphatják.

A PÁLYÁZAT  BEÉRKEZÉSÉNEK  HATÁRIDEJE: 2021. március 25.

A hirdetmény megtekinthetők, és letölthető a www.debrecen.hu/hu/debreceni/osztondijak-palyazatok honlapról.

Pályázni csak a mellékelt formanyomtatványon lehet, amelyet kitöltést követően szíveskedjen megküldeni a koteles.andrea@ph.debrecen.hu email címre.

A pályázattal kapcsolatosan részletes információ kérhető a 20/468-3795 telefonszámon, továbbá a koteles.andrea@ph.debrecen.hu email címen.

Debrecen, 2021. március 9.

Dr. Duffek Mihály
A Debrecen Kultúrájáért Alapítvány
Kuratóriumának elnöke

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központja és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetést szervez abból az alkalomból, hogy városunk díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor a Nemzet Színésze lett. A beszélgetést Lakó Zsigmond, a Művészeti Központ igazgatója vezeti.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.