Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar és a Conservatory Alapítvány 23. alkalommal rendezi meg az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáját július 8-19. között. A Magyarországon egyedülálló zenei rendezvényre ebben az évben 15 nemzet képviselői jelentkeztek.

Időpont: 2024. július 8-19.
Helyszín: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar (Debrecen, Nagyerdei krt. 82.)

A nyári akadémia kiemelkedő eseménye a Zenés esték a Nagyerdőn hangversenysorozat, amely a hazai és külföldi nagyhírű művészek részvételével 2024. július 10-15. között minden este különleges hangversenyekkel várja az érdeklődőket a Liszt teremben.

A Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar Vásáry Tamás zongoraművész, karmester vezetésével Debrecenben a Református Nagytemplomban július 18-án, csütörtökön 19.00 órakor ad hangversenyt.

A világzenekar július 17-én  a Budapesten, a Pesti Vigadó dísztermében 19.00 órakor, a turné utolsó állomásaként pedig július 19-én a Szatmárnémeti Filharmónia hangversenytermében lép fel.