Ifj. Szabó Gáboré a harmadik hely a Budapest Grand Prix-n

Négy napon át tartott a 2022-es szabadtéri szezon harmadik, egyben záró Grand Prix fordulója a Nemzeti Lovarda Regale Arénájában. Kiváló lovasaink ezúttal is szép eredményeket értek el.

Csütörtökön máris dobogós helyezésnek örülhettünk, hiszen az ötéves lovak 120 cm-es versenyszámában ifj. Szabó Gábor második lett Genius Conference-szel, míg a hatéves lovak kategóriában a harmadik helyet sikerült megszereznie Canalettóval.

Másnap sem maradtak el a DEAC-sikerek, hiszen a gyermek GP kvalifikációját Fábián Johanna a leggyorsabb hibátlan lovaglással nyerte Chaballal. Hatvankettő indulót számlált a 140 centiméteres GP kvalifikáció, amelyben ifj. Szabó Gábor harmadik lett Chacrinue és hatodik Filuchi hátán.

A négyéves lovak nyitották meg a szombati versenynapot 100 centiméteren, ahol ifj. Szabó Gábor és Nibolensky másodikként zárt. Az ifjúsági korosztály lovasait 120 centiméteres pálya várta, itt Fábián Johanna remekül teljesített Katinkával, és a második helyet szerezte meg.

Fábián Johanna Katinka hátán, mellettük Szabó-Máriás Sára

Az 5 éves lovak Grand Prix a Díjugrató Szakág kiemelt, 250 ezer forintos pénzdíjáért zajlott. A döntő igazán izgalmas versenyt hozott, hiszen a 33 indulóból 17 jutott az összevetésbe, amelybe ifj. Szabó Gábor és Genius Conference a legjobb idővel került be. A második forduló után a páros végül a második helyen zárt. A 6 éves lovak Grand Prix-ben hat párosnak sikerült hibátlanul teljesítenie az alappályát, köztük összevetés döntött, itt végül ifj. Szabó Gábor és Quel Action VDS negyedik lett.

A hétvége folyamán második alkalommal léptek pályára a négyéves lovak vasárnap reggel, és 8,30 stílusponttal holtversenyben két mén végzett az élen: az ifj. Szabó Gábor által lovagolt, Ibolensky apaságú Nibolensky, valamint az Eszes Ferenc által bemutatott Neorado. A 125 centiméteres Horze gyermek Grand Prix alappályáját három hölgy tudta hibapont nélkül lelovagolni, köztük volt Fábián Johanna és Chabal TH, a páros végül a harmadik helyen zárt.

Fábián Johanna és Chabal (fotó: Hajdu Krisztina/lovasfot.hu)

A verseny záró száma a 2 millió forint összdíjazású, 150 centiméteres Nemzeti Lovarda Grand Prix volt, amelyen 12 akadály és 15 erőkifejtés várta a lovasokat. Ebben a kategóriában ifj. Szabó Gábor az előkelő harmadik helyet szerezte meg Chacrinue nevű lovával.

The post Ifj. Szabó Gáboré a harmadik hely a Budapest Grand Prix-n appeared first on DEAC.