A Honvédot fogadja első hazai bajnokiján a DEAC

A soproni hosszabbításos vereséget követően pénteken 18 óra 30 perctől saját közönsége előtt lép pályára a DEAC kosárlabdacsapata a Tippmix Férfi NB I. A 2. fordulójában, ellenfele az előző kiírás meglepetéscsapata, a Budapesti Honvéd lesz.

A bíztató felkészülési időszakot követően csak egy hajszál hiányzott a Debreceni Egyetem kosarasainak, hogy győzelemmel kezdjék a 2024-25-ös idényt, de végül hosszabbítás után egypontos vereséget szenvedtek az SKC otthonában. Andjelko Mandics alakulata a rendes játékidő vége előtt öt másodperccel még öt pontos hátrányban volt, de vert helyzetből is sikerült csodával határos módon kiegyenlíteni. A túlóra utolsó másodperceiben azonban a hazaiak koncentráltak jobban, így a végén ők örülhettek a győzelemnek.

A Budapesti Honvéd szintén vereséggel indította a szezont, ám számukra nem sok köszönet volt a hazai nyitómeccsben, ugyanis a nyáron igencsak megerősödő Atomerőmű valósággal átgázolt rajtuk a Ludovika Arénában (60-91). Egy mérkőzésből ugyanakkor hiba lenne messzemenő következtetéseket levonni, mindenesetre az biztos, hogy az előző kiírást meglepetésre az 5. helyen záró fővárosiak keretében rengeteg változás történt, így idő kell, hogy összeálljanak. A légiós helyekre négy új külföldit volt kénytelen igazolni a szakmai stáb, a magyar magból távozó Peringer-Bazsó-Vámos trió helyére Balogh Máté Székesfehérvárról, Mucza Tamás pedig Szegedről érkezett.  A rekordbajnok ugyanakkor továbbra is számíthat a kiváló szezont futó Filipovics Stefán, Hajdu Péter és Simon Kristóf játékára, rajtuk kívül pedig igyekeznek a debreceniekhez hasonlóan a lehető legtöbb akadémiáról felkerülő fiatalnak lehetőséget biztosítani.

Az előző idényben finoman fogalmazva sem a Honvéd volt a cívisvárosiak kedvenc ellenfele, hiszen az alapszakaszban és a helyosztókon összesen négyszer találkozott egymással a két alakulat, melyeken kivétel nélkül a piros-fehérek hagyták el győztesen a pályát. A DEAC utoljára a budapestiek újonc szezonjában tudta legyőzni soron következő riválisát, igaz, a 2023-24-es bajnokságban oda-vissza megverték őket.

The post A Honvédot fogadja első hazai bajnokiján a DEAC appeared first on DEAC.