Hibátlan mérleggel lettünk kupagyőztesek

A Debreceni Egyetem alakulata egyéni díjjal is gazdagodott, ugyanis Üveges Katalin a gólkirályi címet szintén megkaparintotta.

Nagyjából két héttel az NB I rajtja előtt a DEAC női futsalosai vasárnap a Thelena Kupán szerezhettek értékes tapasztalatokat. Eredetileg hat gárda alkotta volna a mezőnyt a tolnai viadalon, ám a DVTK végül nem állt rajthoz.

Quirikó Vivien tanítványai először az NB II-es Veszprémmel csaptak össze. Kijött az osztálykülönbség a találkozón, mivel együttesünk az egyaránt duplázó Üveges Katalin és André Antónia vezérletével 7-1-re nyert. Ezt követően az élvonalba feljutott Eger elleni ütközet következett. Csapatunk ezt a mérkőzést 2-0-s sikerrel zárta, a gólokat André Antónia és Fülöp Diána lőtte. A Csepel sem tudta lefékezni játékosainkat, akik a fővárosiakat 3-0-ra verték. A tornát hibátlan mutatóval fejezte be alakulatunk, ugyanis a Tolnát is két vállra fektette, ennek a meccsnek 2-1 lett a végeredménye. Azt hozzá kell tenni, hogy mindegyik összecsapás 15 perces félidőkből állt.

A torna remekül szolgálta a felkészülésünket, kifejezetten jó mérkőzéseket játszottunk, és mindenkinek lehetőséget tudtam adni. Még az építkezés elején járunk, így nem feltétlenül az eredményesség volt a legfontosabb szempont, ennek ellenére többet kaptam, mint amit vártam. Nyilván akadtak hibáink, de jó úton haladunk, amit bizonyít a hibátlan mérleg is. Gratulálok a lányoknak! – összegzett a vezetőedző, Quirikó Vivien.

Csapatkapitányunk, Üveges Katalin duplázott, hiszen a tornagyőzelem mellett a gólkirályi címet is hazahozhatta.

Thelena Kupa
Veszprém-DEAC 1-7
A DEAC gólszerzői: André Antónia (2), Üveges Katalin (2), Urai Bianka , Nagy Anikó , Bálint Regina