Heroikus küzdelemben nyertünk

A Debreceni Egyetem gárdája végig loholt az eredmény után, s hosszabbításban legyűrte a DAB-ot.

Hazai pályán igyekezett kiköszörülni a pénteki csorbát a DEAC, amely Miskolcon szenvedett vereséget a DVTK-tól. Vasárnap este Dunaújvárosi Acélbikák érkeztek a Debreceni Jégcsarnokba, s mivel a vendégeknek csupán egy győzelmük volt a találkozó előtt a szezonban, ideális partnernek tűntek ahhoz, hogy jól záruljon a hetünk.

Az első hárított korong Sági Mátéé volt, rátenyerelt a pakkra a dunaújvárosi hálóőr. Nálunk ezúttal Szeles Martin korcsolyázhatott be a gólvonal elé. Nem sokkal később Usztinyenko, majd Novotny tesztelte a vendégek kapusát, aki a helyén volt mindkét alkalommal. Az ötödik percben máris vezettünk, Jevgenyij Mozer ütött közelről gólt. A találat után miénk lett az első kiállítás is, Klozt küldték le, kevéssel később pedig Mihalik András is így járt, kettős emberhátrányba került a Debrecen. Hamar büntetett a DAB, Zohovs ütötte be a pakkot egy gyors támadás végén. Ráerősítettünk, főként, amikor mi kerültünk emberelőnybe, de hősiesen védekeztek az Acélbikák. Elég rohanós hoki vette kezdetét, ám annyi pontatlanság volt a felek játékában, hogy helyzet alig-alig akadt. Amikor viszont igen, akkor a korábbi DEAC-játékos, Sági Martin érkezett a kapu elé, és nagy gólt varrt a cívisvárosi hálóba. Leforrázták a Debrecent. Három perc volt hátra a harmadból, amikor Mihalik András tüzelt, éppen eltalálta Sági Máté vállát.

Ahelyett, hogy egyenlítettünk volna, 25 másodperccel a kezdés után újabb gólt kaptunk, Watkins elé pattant a korong, aki a bal sarokba vágta a játékszert. Megvideózták az esetet, ám sajnos érvényes maradt a találat. Érezhetően megfogta a bekapott gól a debrecenieket, pedig még semmi nem volt veszve, bőven volt idő. Szűk 17 perc volt vissza, amikor megállt a korong a DAB gólvonalán, de nem tudtunk hozzáférkőzni. Ezután azonban már sikerült szépítenünk, Culigin passzolt Galohához, aki kicsit beültette a hintába a kapust és bevarrta a hálóba a pakkot. Ismét emberelőnybe kerültünk, reméltük, ezt már sikerül kihasználnunk, de nem így történt. A meccs ezen szakaszában nem ment a játék a házigazdáknak, valamiért akadozott a gépezet. 7:39 volt hátra, amikor Zohovs elől mentett bravúrosan Jakabfy Sámuel, majd Bukort kiállították, hátrányban kellett két percig játszanunk. Nem jöttünk ki jól belőle, újabb gólt kaptunk, megint égett a ház. Dobmayer és Mozer is lőtt, védett a kapus, de Dominik Novotny korongjánál már tehetetlen volt, ismét egy gól volt közte. Kontrát vezetett a Dunaújváros, Watkins fonákkal mattolta Szeles Martint, már megint rosszabbul álltunk, nagyjából egy percig, amikor Mozer újra szépített. Ami már tragikomédia, hogy Sági Martin rögvest válaszolt, 4–6-ra módosította az állást. Emberhátrányban fejeztük be ezt az őrült harmadot, de legalább azt megúsztuk.

Kapust cseréltünk az utolsó játékrészre, Hetényi Zoltán váltotta Szelest. Kreisz Brúnó lőtt életerősen, Sági spárgázva védte a gólt ígérő próbálkozást. Stenson is helyzetbe került, az ellenfél kapusa ezt is lefülelte sajnos. Nagyon nyomtunk, Mihalik Andrást nagy helyzetben akasztották, kiállítást érően. Mit sem ért az emberelőny, csak helyzetekig jutottunk, de vagy pontatlanul céloztak a srácok, vagy Fortuna fogta az újvárosiak kezét. Sajnos, ezt követően Galoha két percet kapott bottal ütésért, majd még plusz ennyit sportszerűtlen magatartásért. Ha valamikor, akkor ez nagyon nem jött jól a találkozó ezen szakaszában. Mihail Bucskin került ajtó-ablak helyzetbe kilenc perccel a vége előtt, Sági Máté azonban védte a közeli lövés. De legalább megúsztuk a 4 perces büntetést. Hét minutummal a dudaszó előtt Kreisz Búnő lőtt bombagólt, újra kapaszkodtunk. Rá két percre Hetényi kapta le a Watkins által meglőtt korongot egy vendég kontra végén, válaszul Anton Senfeld próbálkozása maradt ki. A DEAC levitte Hetényit, megpróbáltuk a hat az öt elleni játékot, bejött: Culigin verte be az egyenlítő gólt! Jöhetett a hosszabbítás, amelynek rögtön az elején Mozer betalált, így két ponttal gazdagodtunk. Megharcoltunk érte!

Erste Liga alapszakasz

DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 7–6 – hosszabbítás után (1–2, 3–4, 2–0, 1–0)

Gól: Mozer 3, Galoha, Novotny, Kreisz, Culigin, illetve Zohovs, Sági M. 2, Watkins 2, Jensen

Fotók: Derencsényi István

The post Heroikus küzdelemben nyertünk appeared first on DEAC.