Hatott, hogy hatot lőttek

Fölényes győzelmet aratott a Debreceni Egyetem a Dunaújvárosi Acélbikák ellen.

Egy héttel a legutóbbi DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák mérkőzés után ismét összecsapott a két gárda a Debreceni Jégcsarnokban, akkor hosszabbítás után 7–6-ra győztek az egyetemisták. A házigazdák ezúttal Halloween-esttel kedveskedtek a szurkolóknak: arcfestés, kézműves foglalkozás, ajándék, valamint kvízjáték várta a nézőket, a hazai együttes tagjai pedig egy Halloween-tököt is viseltek a sisakjukon.

A hazai kapuban Hetényi Zoltán kezdett, neki kellett kivennie a pakkot a hálóból mindjárt a meccs elején, ugyanis megszerezte a vezetést a DAB. Hári passzát Sági Martin varrta be a kapuba. Az előző mérkőzéshez hasonlóan máris futhattunk az eredmény után. Novotny tüzelt ezt követően, ám a vendégek hálóőre szépen védett, ekkor emberelőnyben volt a Dunaújváros. Megjött az egyenlítés, Jevgenyij Mozer egy cselt követően mattolta Sági Mátét, Galoha jegyezte az asszisztot. 11 perc volt hátra, amikor ismét Mozer lőtt, azt még védte a kapus, ám másodpercekkel később a csatár egy távoli bombával mattolta a cerberust, máris nálunk volt az előny. Ezután Bucskin igyekezett betalálni, blokkolták a pakkját, a másik oldalon Tóth Gergő lőtt mellé távolról. Culigin előtt is akadt egy ziccer, szinte az üres kapuval állt szemben, de mellé lőtt. Bő öt perccel a vége előtt Usztyinenkót küldték ki két percre gáncsolás miatt. Kivédekeztük, majd a DEAC került előnybe, Culigin majdnem ki is használta, de Sági résen volt a közeli löketnél. Vezetésünkkel ért véget a harmad.

A szünet után is támadásban maradtunk, ám Tóth Gergő révén az Acélbikák is veszélyeztettek, aztán válaszul Mihalik András ágyúzását védte Sági Máté. Pörgősen indult ez a játékrész is. Stensson is gólt üthetett volna, azonban a rövid saroknál eltalálta a kapuvasat, majd Bucskin ajtó-ablak helyzetben a kapusba lőtt. Már több góllal vezethettünk volna, ha kicsit pontosabbak vagyunk. 12:24 volt hátra, amikor Stensson elé tálalt csapattársa, Mozer, a svéd kapásból óriási gólt vágott a vas közreműködésével. A védőnek megjött a kedve, kicsit bolondította a kapus Ságit, ám fonákkal ráhúzott löketét lefülelte a cerberus, aki nagyon jó teljesítményt nyújtott ezen a meccsen. Neki is köszönhető volt, hogy kivédekezte csapata az emberhátrányt. Majd Mathias Jensen tesztelte Hetényi Zoltánt, hosszabb idő után kellett ismét védenie a hajdúsági klasszisnak. Bő öt perccel a dudaszó előtt Stensson adta keresztbe korongot Mihail Bucskinnak, utóbbi kíméletlen erővel küldte a hálóba a játékszert. Szinte rögtön ezután emberelőnybe kerültünk, Mihalik András nagy szólója után leadott lövését Sági még védte, érkezett Dominik Novotny és nem hibázott, ott volt az ötödik! Nagy kedvvel hokizott a Debrecen. Előnyben töltöttük az utolsó pillanatokat, ám Mozer lövese elhalt a kapus kesztyűjében.

52 másodpercig még emberelőnyben játszhatott a DEAC az utolsó felvonás elején is, ám ebből nem sikerült újabb találatot szereznie. Igyekezett a Dunaújváros valamit újítani, viszont a cívisvárosiak továbbra is veszélyesen hokiztak, vércseként csapva le minden korongra. Az első nagyobb lövést Kloz eresztette meg, de elakadt egy védő korcsolyájában. Culigin és Galoha is próbálkozott, utóbbi pakkját Sági bravúrral védte, ebből meglehetett volna a hatodik gólunk is. Ismét Bucskin tüzelt, kipattant a magasan meglőtt korong, érkezett Anton Senfeld és a hálóba vágta azt, eldőlni látszott a három pont sorsa.  Novotny kétszer is lőtt távolról, mindkétszer Sági Máté volt a végállomás. Futószalagon jöttek a házigazdák kísérletei, Mozer is majdnem megszerezte harmadik gólját a találkozón. A másik oldalon Mikkel Jensen adott munkát Heténynek, aki rátenyerelt a játékszerre, túl nagy veszélyt nem hordozott magában a próbálkozás. Jól járatták a korongot a házigazdák, ám sokszor belehaltak a szépségbe. Kreiszt küldték ki két percre, azonban sokra nem mentek ezzel sem az újvárosiak. A hazaiak újabb gólt már nem ütöttek, akik összességében abszolút megérdemelten nyertek ilyen arányban is.