HATÁr-sorSOK című időszaki kiállítás finisszázsa

Időpont: 2022. január 23. vasárnap 14 óra Helyszín: Déri Múzeum, Díszterem, Zoltai Lajos terem (Debrecen, Déri tér 1.)

Program:

14:00 A Hymnus közép-európai tükörben

Kiss Gy. Csaba irodalomtörténész, az MTA doktorának előadása

14:30 Látványosság és hitelesség Trianon árnyékában – A magyar népi kultúra átfogó képi ábrázolása Déri Frigyes grafikai

gyűjteményében. Dr. Magyari Márta etnográfus vetített képes előadása

15:00 A Trianonról mesélő tárgyak című kisfilm levetítése

15:15  A Debreceni Hajdú Táncegyüttes előadása

15:30 Tárlatvezetés Váradi Katalin kurátorral, a Debreceni Egyetem TDNI abszolvált PhD-hallgatójával a HATÁr-sorSOK című időszaki kiállításban

Online programok:

Online rendhagyó tárlatvezetés Trianon a Déri Múzeum munkatársai szemszögéből címmel.

A kisfilmek a finisszázs előtti héten lesznek láthatók a közösségi oldalakon és a Déri Múzeum honlapján.

A rendezvény a Magyar Kultúra Napja programsorozat eseménye. A belépés díjtalan.

A programon kötelező a védettségi igazolvány bemutatása és a maszk viselése!

HATÁr-sorSOK időszaki kiállítás

A kiállítás a „boldog békeidők” világától kezdve a területi visszacsatolások koráig kíséri végig a magyar határok változását és sorsok alakulását, azaz a társadalmat ért hatásokat. Megelevenedik a menekültek világa, a revizionizmus és az irredentizmus jelenléte a mindennapokban. Debrecen története a román megszállástól kezdve bemutatja azt, miként vált a város a kezdeti bizonytalanságok és megtorpanások után közel egy évtized alatt a régió központjává. Tárgyak, dokumentumok, korabeli fotó- és filmhíradó-felvételek, valamint napló-visszaemlékezések segítenek felidézni a trianoni és az azt követő eseményeket, átadni a korszak emberének érzéseit, fájdalmát.

A kiállítás 2022. január 23-ig látogatható.