A három pont lenne a tökéletes születésnapi ajándék

Faragó Ádám szerint a Debreceni Egyetem alakulata csak megfelelő hozzáállással boríthatja a papírformát a vármegyei rangadón.

A válogatott szünetet követően a DEAC férfi futsalosai az MVFC otthonában játszanak bajnokit szombaton 19 órától. Két fordulót követően a berettyóújfaluiak négy ponttal rendelkeznek az NB I-ben, míg Tihanyi Csaba legénysége az első játéknapon a TFSE-t 4-1-re verte, majd a Veszprém otthonában 6-0-s vereségbe futott bele.

Az Újfalu csarnokában a vendégcsapatoknak mindig nehéz dolga van – szögezte le Faragó Ádám. – Az elmúlt napokban alaposan felkészültünk ellenfelünkből, reményeink szerint meglepetést tudunk okozni. Akkor jöhet össze a pontszerzés, ha hiszünk abban, hogy valóban képesek vagyunk a bravúrra. Agresszív játékra lesz szükség, emellett kevés hibával lehet esélyünk a jó eredményre. Az MVFC-nél történtek változások a nyáron, ettől függetlenül biztos vagyok abban, hogy a mostani szezonban újra az élbolyban fog zárni. Nálunk többen is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódnak, ezért valószínűleg nem teljes kerettel vágunk neki a meccsnek. A veszprémi pofonból próbáltunk levonni a tanulságokat. Sajnos azon a mérkőzésen hamar feladtuk a harcot, ez a folytatásban nem fordulhat elő újra! Jelentősen átalakult az együttesünk, így még nem csiszolódtunk össze teljesen, bár azt tapasztalom, hogy jó úton járunk. Hamarosan jönnek a ki-ki mérkőzések, amelyeken nagy lépést tehetünk a felsőházba jutás felé. Reményeink szerint ezeken az ütközeteken már meggyőzőbb teljesítménnyel rukkolunk elő, de nyilván az erősebb riválisok ellen sem feltartott kézzel lépünk pályára – hangsúlyozta a kiváló kapus.

Faragó Ádám kedden lett 27 esztendős, valószínűleg egy berettyóújfalui pontszerzés kiváló utószülinapi ajándék lenne.

Természetesen nagyon boldog lennék, ha a srácok meglepnének a három ponttal. Egyébként a csapattársaim közül mindenki felköszöntött, aminek örültem, de hatalmas ünneplést nem csaptunk a születésnapom miatt – árulta el Faragó.

Futsal NB I 3. forduló
MVFC Berettyóújfalu-DEAC
2024. 08. 31. (szombat) 19.00, Pálfi István Rendezvénycsarnok

Fotó: Szolnoki László

The post A három pont lenne a tökéletes születésnapi ajándék appeared first on DEAC.