Harmadik helyen zárta a Sitku Ernő Emléktornát a DEAC

Tizenegy pontos sikert aratott a DEAC kosárlabdacsapata a Nyíregyháza Blue Sharks ellen, melynek köszönhetően a bronzérmet szerezte meg a Sitku Ernő Emléktornán.

A pénteki Paks elleni verseséget követően szombaton a Nyíregyháza ellen lépett pályára a Andjelko Mandics együttese, mely a héten már a csapat harmadik edzőmérkőzése volt. A tegnapi nappal ellentétben ezúttal nem ragadt be a rajtnál a DEAC, Williamson és Hőgye kosarai után Drenovac értékesített egy kettő plusz egyes akciót, így két perc elteltével már 7-2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban ugyan egyre több hiba csúszott a játékba, de a hajdúságiak szerb pontfelelőse továbbra is lendületben maradt támadásban, sőt – az ezúttal cseréből érkező – Pongó ziccerével már tíz volt közte. A negyed hajrájában kissé leült a játék, de mivel a védekezés rendben volt, Drenovac második faulttal együtt értékesített kosarával tovább nyílt az olló (21-8).

A második tíz perc elején igyekezett magassági fölényét kihasználni a palánk alatt a Debreceni Egyetem, Garamvölgyi, Kovács és Osztojics is eredményes volt, míg a hazaiak elsősorban Locure agilis játékával tartották a lépést. Egy közel ötperces pihenőt követően Drenovac azonnal kosárral szállt be újra a játékba, Williamson triplájával pedig kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége (36-17). Bár a szomszédváriak a félidőig mindent megtettek a felzárkózás érdekében, így is 15 egységnyi cívisvárosi fórral mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után öt nyírségi pont maradt válasz nélkül, de a tegnapi nappal ellentétben ezúttal nem került komolyabb gödörbe a DEAC, három perc elteltével megszerezték első pontjaikat a félidőben, sőt egy 8-0-s futással újra stabilizálták előnyüket. Jól járt a labda debreceni oldalon, de a fáradság jelei a sűrű cserék ellenére is kezdtek kiütközni, az üres dobások rendre kimaradtak, így Végső pontos dobásainak köszönhetően végül döntetlennel zárult a negyed (54-39).

A záró felvonást már légiósok nélkül játszotta le a DEAC, de Kovács Ákos sorozatban szerzett három kosarával így is hamar húsz felé nőtt a különbség. Nem adták fel a cápák, Nagy Simon három precíz távolija után két büntetőt is a helyére küldött, de mielőtt vérszemet kaphattak volna Kovács és Czermann büntetői után Fekete-Gál egy bátor betöréssel lezárta a mérkőzést. A vége 11 pontos debreceni siker lett, melynek köszönhetően a Sitku Ernő Emléktorna harmadik helyén végzett csapat.

DEAC – Hübner Nyíregyháza Blue Sharks 70-59 (21-8, 16-14, 17-17, 16-20)

DEAC: Anderson 6, Hőgye 2, Drenovac 23/3, Williamson 5, Osztojics 8 csere: Neuwirth, Pongó 4, Garamvölgyi 8, Kovács 9, Várszegi, Czermann 2, Fekete-Gál 3.

Nyíregyháza: Locure 16/6, Nagy 11/9, Bolyos 7, Bonifert 2, Komma 7 csere: Glatz 4, Végső 8/6, Magyari, Orosi, Hibján.

The post Harmadik helyen zárta a Sitku Ernő Emléktornát a DEAC appeared first on DEAC.