2018 | 10 | 31
DEBRECENI EGYETEM

SAJTÓKÖZLEMÉNY
FOTOVOLTAIKUS RENDSZER KIALAKÍTÁSA A DEBRECENI EGYETEM KENÉZY GYULA EGYETEMI KÓRHÁZ TERÜLETÉN

A Debreceni Egyetem támogatást nyert a Környezet- és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 5.2.11 kódszámú pályázati kiírásán egy napelemes kiserőmű kiépítésére 170 kW összteljesítménnyel a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház területén.

A KEHOP egyik kiemelt célkitűzése – összhangban a hazai és az EU energiapolitikával – a környezeti szempontok érvényesítése a gazdasági fejlődésben. Ennek is feltétele a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, a társadalom és a környezet harmonikus viszonyának kialakítása, a hazai energiahordozó forrásszerkezet kedvező befolyásolása a hagyományos energiaforrások felől a megújuló energiaforrások irányába való elmozdulás elősegítésével. Általános cél a kisebb környezeti terheléssel járó megújuló energia alapú energiatermelés elterjesztése, ezen belül a megújuló energiaforrásokon alapuló hő- és villamos energiatermelés szerepének növelése az összenergia felhasználáson belül és ezen keresztül az üvegházhatású gázok kibocsátás csökkentése.

E célkitűzéseket szem előtt tartva a Debreceni Egyetem 2018-ban az energiaköltségek csökkentése jegyében környezetbarát beruházást valósított meg. A projekt keretében az egyetemi kórház rehabilitációs épületére 362 db 97,5 kWp összteljesítményű, a műszaki bázis épületére 269 db 72,63 kWp összteljesítményű napelem került fel. A rendszer működése révén az üvegházhatást okozó gázok csökkenése 60,55 tonna CO2 egyenérték.

A projekt részletes adatai:
Kedvezményezett: Debreceni Egyetem
Projekt azonosító: KEHOP-5.2.11-16-2017-00136
Projekt megvalósítási időtartam: 2018.03.01.-2018.10.31.
A projekt összköltsége: 102 279 914 Ft
A támogatás intenzitása: 100%
Projekt teljes címe: Fotovoltaikus rendszer telepítése a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház területén

Letölthető dokumentumok

Események

Interaktív programokkal, kiállításokkal, tudomány népszerűsítő előadásokkal várja az érdeklődőket a Növények napja rendezvénysorozatra a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja és a a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet jótékonysági gardróbvásárt szervez.

A Debreceni Egyetemen zajló űrkutatási projekteket és a DE SPACE programot ismerhetik meg az érdeklődők a DE Tudományos Igazgatóság által szervezett workshopon.