A főpróba után jöhet az első bajnoki

Fodor Antal vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulata mutatott biztató dolgokat a Kazincbarcika elleni felkészülési összecsapáson.

Bő egy héttel az Extraliga rajtja előtt a DEAC férfi röplabdázói a Kazincbarcika csarnokában megtartották a főpróbát szerda este. Meglehetősen szűk keret állt Fodor Antal rendelkezésére, hiszen a vezetőedző ezúttal csak kilenc játékosra számíthatott. A találkozó első játszmájában a hazaiak domináltak, aztán a második játékrészben együttesünk egalizált. A harmadik és a negyedik szettben újra a Vegyész akarata érvényesült, végül az ötödik felvonásban játékosaink szépítettek, így a végeredmény 3:2 lett.

Helytálltunk az edzőmeccsen, de azt el kell ismerni, hogy jelenleg a Kazincbarcika előrébb jár – kezdte az értékelést Fodor Antal. – Az előző mérkőzésekhez képest a szerváink hatékonyabbak voltak, emellett nyitásfogadásban Kun Benedek és Bán Viktor is jó teljesítményt nyújtott. Örömmel látom, hogy a lengyel feladónk, Hubert Lasecki és az ütők között egyre jobb az összhang. Az első bajnokin az előző idényben bronzérmet szerző MAFC otthonában fogunk vendégeskedni jövő szombaton. Jelenleg a többség talán ellenfelünket tartja az esélyesebbnek, ettől függetlenül mindent megteszünk azért, hogy minél szebb eredményt érjünk el. Reményeim szerint az Extraliga nyitányán már közel teljes keret áll majd a rendelkezésemre. Az első tétmérkőzésig keményen fogunk dolgozni az edzéseken, ugyanis minden játékelemben javulni akarunk – mondta a tapasztalt vezetőedző.