Figyelemfelhívó körlevél a Debreceni Egyetem munkavállalóinak küldött adathalász e- mailekkel kapcsolatban

A Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója részére

Kedves Kollégák!

Az elmúlt 24 órában számos egyetemi e- mail címre St Thomas Hospital UK Kórház nevében a lucas.rousselle@etud.u-picardie.frfeladótól érkezett adathalász levél, melynek tárgya Job Offer.

Az angol szövegezésű levéltörzsben szereplő cím recruitment@gstt-nhs-co-uk.com feketelistán van, és megtévesztésen alapul. Semmilyen körülmények között ne küldjenek semmit, ne kommunikáljanak a címmel.

A megnövekedett spam üzenetek és hasonló adathalász e- mailek miatt kérjük figyeljenek a levél feladójára, és amennyiben az külső feladótól származik, fokozott óvatossággal kezeljék azt.

Kérjük szíveskedjenek postafiókjukból törölni az adott tárgyú levelet.

Amennyiben a jövőben is találkozik informatikai incidensnek tekinthető elektronikus levéllel, vagy informatikai incidensnek minősíthető bármely gyanús körülménnyel, kérjük a szükséges védelmi intézkedések azonnali kezdeményezése céljából jelezze az ibk@unideb.hu és a helpdesk@it.unideb.hu e- mail címre.

Debrecen, 2022. november 23.

Üdvözlettel:

Debreceni Egyetem, Kancellária

Biztonsági Igazgatóság, Informatikai Biztonsági Központ

Közzététel dátuma

Események

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő állomásán Mándi Mihály Gerinces agyméret adatbázis építés, és az agyméret és utódgondozás kapcsolata című előadását hallgathatják meg.

A DE Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Pedagógiák metszéspontjában / At the crossroads of pedagogies címmel szervezi meg az ERASMUS+ Blended Intensive Programme (BIP) nyitófogadását.

A Fulbright Bizottság idén is több kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2025-2026-os tanévre az Egyesült Államokba. Ezzel kapcsolatban tartanak tájékoztatót a Debreceni Egyetemen április 9-én 11 órától a Nemzetközi Irodában.  Időpont: 2024. április 9. kedd 11 óra Helyszín: Debreceni Egyetem Nemzetközi Iroda (4032 Debrecen, Nagyerdei körút 68.)