Extra teljesítményt nyújtottunk

A DEAC ifistái tíz emberrel is ledolgozták háromgólos hátrányukat, a végén pedig fordítottak és győzelmet ünnepelhettek idegenben.

Nem volt egyszerű dolga Kozma Lászlónak, ugyanis induláskor csak tíz játékos szállt fel a buszra, így csonka kerettel utaztak el Sárrétudvariba. Kezdésig sem bővült a létszám, így emberhátrányban kellett lejátszanunk a 90 percet.

A gondunkat tetézte, hogy a 7. percben saját kapunkba rúgtuk a labdát. Szerencsére nem estünk össze, lendületesen, támadószellemben futballoztunk, birtokoltuk a labdát, többször is veszélyeztettük a kaput. Ám a 25. minutumban ismét a házigazdák örülhettek, egy eladott labdára lecsapott támadójuk és megduplázta előnyüket. A 33. percben szabadrúgásból harmadjára is megzörgette hálónkat a Sárréti, ekkor úgy tűnt ez a meccs el is dőlt. De a 36. minutumban Szuháj Adrián visszahozta a remény, és csapatunkat a meccsbe, kettőre csökkentve a különbséget.

Szünet után az történt a pályán, amit mi akartunk, szinte egy térfélen zajlott a játék, ellenfelünk elvétve lépte át a felezővonalat. Beszorítottuk a zöld-fehéreket védőzónájukba, csak idő kérdése volt, mikor kapitulálnak. A 66. percig bírták a nyomást, ekkor Juscsák Csaba juttatta a labdát a vonalon túlra. Kilenc minutum elteltével már 3-3 állt az eredményjelzőn, Varga Dániel módosította az eredményt. Ha már a mi öngólunkkal indult a mérkőzés, öngóllal is zárult, ezúttal a hazaiak játékosa vette be saját kapuját, amely találat három pontot ért számunkra.

Vármegyei I. osztályú U-19 11. forduló

Sárréti DSK – DEAC: 3-4 (3-1)

DEAC: Lévai – Varga, Csordás, Vadon, Szuháj, Kecskés, Kerekes, Boros, Juscsák, Nagy Gy.

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Szuháj 36’, Juscsák 66’, Varga 75’, Vass 80 (öngól)

Kozma László: Szűkös kerettel tudtunk elutazni Sárrétudvariba, sérülések, betegségek, szalagavató miatt sok volt a hiányzónk, csak tíz játékosra számíthattam. A mérkőzés is rosszul indult számunkra, az első percekben öngólt rúgtunk, majd háromgólos hátrányba kerültünk, de még szünet előtt tudtunk szépíteni. De mi domináltunk az első félidőben, 10 emberrel is irányítottuk a mérkőzést, ami a második játékrészben hatványozottabban mutatkozott meg. Egy térfélen zajlott a játék, ellenfelünknek momentuma sem volt, fokozatosan felőröltük őket és sikerült fordítanunk. Mindenki maximálisan odatette magát, extra teljesítményt nyújtott, le a kalappal a fiúk előtt.

The post Extra teljesítményt nyújtottunk appeared first on DEAC.