Emlékezetes győzelemmel örvendeztettük meg a drukkereket

A Debreceni Egyetem alakulata heroikus küzdelemben múlta felül a Kazincbarcikát.

A DESOK-ban vasárnap a röplabda került a fókuszba. Ahogy korábban már jeleztük, délután a DEAC női együttese 3:2-es győzelemmel zárta az EVSI elleni meccset az NB II Keleti csoportjában. 18 órától pedig Fodor Antal legénysége a Kazincbarcika ellen lépett pályára az Extraligában. Csapatunk nem lehetett teljes, mivel a műtét után lábadozó Vlad Pavliuk mellett Bán Viktor sem léphetett pályára, a liberót Imre Tibornak kellett pótolnia.

Villámrajtot vettünk, Kiss Imre ászát követően már 8:2-re vezettünk. Nem sokkal később a Vegyész megkezdte a felzárkózást, de Lescay nem akarta átengedni a vezetést. Kubai légiósunk egy demoralizáló blokk után táncra is perdült, ekkor egyébként 13:9 volt az állás. Ellenfelünk is jól dolgozott a hálónál, egy sánccal már hárommal lépett meg (14:17). Az első szett hajrája óriási izgalmakat hozott, nálunk többek között Elleh Jonathan és Lescay volt a vezér. Végül a maratoni hosszúságú periódust Lescay zárta le (31:29).

A kép csalóka, hiszen Lescay nem feltartott kézzel lépett pályára

A második etapban a vendégek akarata érvényesült, nekünk csak felvillanásaink voltak, de a folyamatos jó teljesítmény hiányzott. A végén Toronyai Miklós tanítványai 6:0-s futást produkáltak, ezzel ennek a játszmának 15:25 lett a végeredménye.

A harmadik felvonás első perceiből mi jöttünk ki jobban, aztán egyre több homokszem került a gépezetbe. Fodor Antal vezetőedző cserével próbálta felrázni a DEAC-ot: Kun Benedek helyett Dorogi Máté érkezett. 19:18-nál még mi voltunk jobb helyzetben, ám a folytatásban a barcikai védekezéssel meggyűlt bajunk, így az eldőlt, hogy három pontot biztosan nem fogunk szerezni.

De a két egységre megmaradt az esélyünk, ezzel pedig éltünk is. A jelek szerint Lescay szeret hangulatfelelős lenni, mivel a jó megoldásait hatalmas üvöltésekkel konstatálta, továbbá a nyitásoknál olykor kérte a szurkolók vastapsát is. A pályára visszatérő Kun Benedeknek jót tett a kisebb szünet, mivel már sokkal jobb döntéseket hozott a támadásbefejezéseknél. A negyedik játszmában Marlon nyitásait és blokkjait is ki lehetett emelni. Nem forgott veszélyben az egalizálásunk, 25:15-re húztuk be ezt a felvonást, így következett az ötödik szett.

A kiváló blokkok is kellettek a győzelemhez

Az utolsó szakasz alaphangját Lasecki varázslatos szervái adták meg, ezeknek is hála komolynak nevezhető fórra tettünk szert (7:2). A Barcika összekapta magát, 8:9-nél Fodor Antal másodszor is időt kért. Trénerünk intelmei hatottak, mivel a hátralévő időben ellenfelünk erejéből már csak három pontra futotta.

Sokáig emlékezetes összecsapáson megint bebizonyították röplabdázóink, hogy óriási szívük van, és sosem adják fel a harcot. Ilyen hozzáállás kell majd csütörtök este, amikor a MÁV Előre érkezik a csarnokunkba.

Extraliga 3. forduló
DEAC-GreenPlan-VRCK 3:2 (31:29, 15:25, 21:25, 25:15, 15:12)

Fotók: Derencsényi István

The post Emlékezetes győzelemmel örvendeztettük meg a drukkereket appeared first on DEAC.