Elvitte a három pontot az Újpest

A Debreceni Egyetem alakulata nem tudta megszorítani a lila-fehéreket.

A DEAC U15-ös leány futsalcsapata a hétvégén az Újpestet látta vendégül a Kecskeméti János Sportcsarnokban. Quirikó Vivien tanítványai a Gödöllő elleni 6-0-s sikerrel nyitották a bajnokságot, míg a lila-fehéreknek ez volt az első meccsük ebben a szezonban.

A találkozó első gólját Hágh Barbara szerezte, majd a vendégek fórját a szünet előtt Enyedy Réka duplázta meg. A szünet után is a fővárosiak akarata érvényesült, Puskás Nelli a 26. percben beköszönt, aztán Enyedy kétszer is megvillant, így a 32. minutumban 0-5 állt az eredményjelzőn. Némi örömet jelentett, hogy Kakuk Lilla beköszönt, de ez csak szépségtapasznak bizonyult.

Sajnos nem tudtunk teljes kerettel kiállni a meccsre, többen hiányoztak betegség vagy sérülés miatt. Bár az újpestiek szintén kis létszámmal jöttek el a mérkőzésre, soraikban első osztályú nagypályás utánpótlás-bajnokságban szereplő játékosok is szóhoz jutottak, akiknek a semlegesítését nem mindig sikerült megoldanunk. A vereség ellenére büszke vagyok a lányokra, mert erőn felül teljesítettek a nagy iramú mérkőzésen egy erősebb ellenféllel szemben. A következő fordulóban még keményebb meccs vár ránk a Gyula ellen, de aztán Miskolcra a pontszerzés reményében fogunk elutazni – nyilatkozta Quirikó Vivien.