Dráma Párizsban: egy tuson múlt az elődöntő

A Damasceno elleni magabiztos győzelem után a legjobb négy közé jutásért vívott Osváth Richárd a Párizsban zajló paralimpián.

A tőr egyéni negyeddöntőjében Hakan Akkaya várt a DEAC klasszisára az impozáns Grand Palais-ban. Vívónknak önbizalmat adhatott, hogy az előző akadályt nagyon simán vette, hiszen mindössze két tust kapott brazil ellenfelétől.

A 8. helyen kiemelt török elleni asszó már szorosabb küzdelmet hozott. Osváth Richárd 2:2 után megtorpant, háromtusos hátrányba került, de innen feljött 5:4-re, majd jöttek az újabb és újabb találatok, ennek köszönhetően 8:6-os magyar vezetésnél várhattuk a folytatást.

A kisebb szünet az ellenfélnek tett jót, egyenlíteni tudott, de a Debreceni Egyetem sportklubjának klasszisa visszaszerezte a vezetést, amit sikerült növelnie is (10:8). Szoros volt a mérkőzés, Akkaya nem hagyta magát, ment az eredmény után, majd egyenlített. Nem sokkal a vége előtt megint átvette a vezetést a török, sőt 14:12-es előnyre tett szert. Vívónk innen egyenlített, de a mindent eldöntő tust ellenfele vitte be.

Osváth Richárdnak az éremre még van esélye, a vigaszágon folytatja a lengyel Dariusz Pender ellen 14:10-kor.