Dobi Ábel vezérletével kaptuk el a címvédőt

A DASE U19-es csapata nagyarányú győzelemmel zárta a szerdai, Hajdúböszörmény elleni párharcot.

A hétvégi, vereséggel végződő házi derbi után nem sokat pihenhettek Sáfár Péter legényei, ugyanis szerdán újabb kihívás várt rájuk. A hétközi játéknapon pótolták az 1. fordulóból elhalasztott Hajdúböszörmény elleni mérkőzésüket. A vendégek címvédőként érkeztek a Sportcampusra, de az új szezonban harmatosan szerepelnek, csak egy pontot tudtak begyűjteni. Abban bíztunk, az összecsapást követően csapatunk egységei gyarapodnak.

Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, az első perctől próbáltuk érvényre juttatni akaratunkat, nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. Több veszélyes támadást vezettünk, bőven adtunk munkát a vendégek védelmének. A kék-fehérek is vezettek néhány attakot, ám hátsó alakzatunk ezeket jól szűrte meg, kapusunknak kevés dolga akadt. Fölényünk a 26. percben góllá érett, egy labdaszerzést követően Dobi Ábel zörgette meg a hálót. Nem örülhettünk sokáig az előnynek, egy hibát kihasznált a Hajdúböszörmény és a 34. minutumban 1-1 állt az eredményjelzőn. Szerencsére ez nem törte meg lendületünket, továbbra is nagy elánnal rohamoztuk a kaput és a 41. percben Fazekas Noel révén sikerült is bevenni, így minimális előnyből várhattuk a folytatást.

A térfélcserét követően is mi irányítottuk a játékot, szemre tetszetősen, lendületesen futballoztunk. A jó játék eredményességgel párosult, a 60. percben Dobi kettőre növelte a különbséget. Próbált visszajönni a meccsbe a vendégalakulat, ám erre nem sok esélyt adtunk nekik, támadásaikat könnyedén megakasztottuk. A 75. minutumban eldőlt a pontok sorsa, Dobi harmadik találatát jegyezhette, majd két perc elteltével bebiztosította győzelmünket. A hátralévő időben növelhettük volna a fórt, ám újabb gól már nem született, csapatunk teljesen megérdemelten nyerte meg a hétközi párharcot.

Vármegyei I. osztályú U-19 1. forduló

DASE – Hajdúböszörményi TE: 5-1

DASE: Birta – Kristóf, Horváth, Huszti, Balogh (Lakatos 67’), Bíró (Harsányi 85’), Nagy L. (Ivánka 67’), Dobi, Bikki, Fazekas (Villás 73’), Tóth Zs.

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Dobi 26’, 60’75’, 77’, Fazekas 41’

Sáfár Péter: Nem úgy zárult a derbi, ahogy szerettük volna, kétgólos vereséget szenvedtünk a DEAC-tól. Úgy készültünk a mai mérkőzésre, hogy visszatérünk a győztes útra, ám ez előzetesen nem tűnt egyszerű feladatnak, ugyanis a regnáló bajnokot fogadtuk. Az első perctől koncentráltan futballoztuk, irányítottuk a játékot, tudatos támadásokat vezettünk, helyzeteinkből pedig ötöt értékesítettünk. Ellenfelünk mélységi indításait jól reagáltuk le, csak egyszer hibáztunk, abból viszont gólt is kaptunk. Esélyt sem adtunk a Hajdúböszörménynek, a második félidőben szinte egykapuztunk, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk, ha pontosabbak vagyunk a kapu előtt, nagyobb is lehetett volna a különbség. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a jó teljesítményhez.

The post Dobi Ábel vezérletével kaptuk el a címvédőt appeared first on DEAC.