A Debreceni Egyetem nemzetközi projekt partnerségében segíti elő a termálvízre épülő jó gyakorlatok cseréjét

SAJTÓKÖZLEMÉNY

A Debreceni Egyetem pályázatot nyert az INTERREG EUROPE elnevezésű programban, amelynek keretében 8 európai partner arra keresi a válaszokat, ki hogyan tudja a termálvizet hatékonyabban használni az alábbi területeken:

1. innovatív kúrák és új gyógyászati megoldások alkalmazásával új terápiák kialakítása
2. hatékonyabb egészségmegőrzés és rehabilitáció
3. az egészséges életmód és a megelőzés fontosságának tudatosítása
4. tudományos együttműködésekben szerepe a termálvízhez kapcsolódó új termékek és koncepciók kidolgozásánál
5. regionális termálstratégiák kialakítása
6. oktatás
7. komplex szolgáltatások kínálata

A partnerséget 3 egyetem, 3 regionális fejlesztési ügynökség, 1 egyesület és 1 innovációs központ alkotja, a résztvevő országok Franciaország, Lettország, Lengyelország, Románia, Litvánia, Portugália és Szlovénia. A partnerek munkáját az adott országok/régiók szakpolitikáért felelős irányító hatóságai és regionális szakértők segítik.

A projekt Hajdú-Bihar megyei érintettjei találkozó keretében vitatták meg, milyen jó gyakorlatokat érdemes bemutatni a külföldi partnereknek, illetve hogy milyen erősségek-gyengeségek-lehetőségek-veszélyek jellemzik az egyes területeket.

A projekt folyamán a partnerek közötti tapasztalatcsere adhat lehetőséget arra, hogy a termálfürdők fejlődése továbbra is folyamatos legyen, kiszolgálva ezzel a változó igényeket és eleget téve a gazdaságossági követelményeknek is.

A projektről bővebb információ (angol nyelven): https://www.interregeurope.eu/innovaspa/

Projektmenedzser:  Gregán Orsolya
gregan.orsolya@gmail.com

Letölthető dokumentumok

Események

Interaktív programokkal, kiállításokkal, tudomány népszerűsítő előadásokkal várja az érdeklődőket a Növények napja rendezvénysorozatra a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.

A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja és a a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet jótékonysági gardróbvásárt szervez.

A Debreceni Egyetemen zajló űrkutatási projekteket és a DE SPACE programot ismerhetik meg az érdeklődők a DE Tudományos Igazgatóság által szervezett workshopon.