A Debreceni Egyetem nemzetközi projekt partnerségében segíti elő a termálvízre épülő jó gyakorlatok cseréjét

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

A Debreceni Egyetem nemzetközi projekt partnerségében segíti elő a termálvízre épülő jó gyakorlatok cseréjét

A Debreceni Egyetem pályázatot nyert az INTERREG EUROPE elnevezésű programban, amelynek keretében 8 európai partner arra keresi a válaszokat, ki hogyan tudja a termálvizet hatékonyabban használni az alábbi területeken:


1. innovatív kúrák és új gyógyászati megoldások alkalmazásával új terápiák kialakítása
2. hatékonyabb egészségmegőrzés és rehabilitáció
3. az egészséges életmód és a megelőzés fontosságának tudatosítása
4. tudományos együttműködésekben szerepe a termálvízhez kapcsolódó új termékek és koncepciók kidolgozásánál
5. regionális termálstratégiák kialakítása
6. oktatás
7. komplex szolgáltatások kínálata

A partnerséget 3 egyetem, 3 regionális fejlesztési ügynökség, 1 egyesület és 1 innovációs központ alkotja, a résztvevő országok Franciaország, Lettország, Lengyelország, Románia, Litvánia, Portugália és Szlovénia. A partnerek munkáját az adott országok/régiók szakpolitikáért felelős irányító hatóságai és regionális szakértők segítik.


A projekt Hajdú-Bihar megyei érintettjei találkozó keretében vitatták meg, milyen jó gyakorlatokat érdemes bemutatni a külföldi partnereknek, illetve hogy milyen erősségek-gyengeségek-lehetőségek-veszélyek jellemzik az egyes területeket.


A projekt folyamán a partnerek közötti tapasztalatcsere adhat lehetőséget arra, hogy a termálfürdők fejlődése továbbra is folyamatos legyen, kiszolgálva ezzel a változó igényeket és eleget téve a gazdaságossági követelményeknek is.

A projektről bővebb információ (angol nyelven): https://www.interregeurope.eu/innovaspa/


Projektmenedzser:  Gregán Orsolya
+36 30 213 2506
gregan.orsolya@gmail.com


 

Letölthető dokumentumok

Események

Egész napos program során ismerhetik meg az érdeklődők Lengyelországot, a lengyel történelemmel, kultúrát, népszokásokat és gasztronómiát. A rendezvény emellett bemutatja a tanulmányi lehetőségeket és ösztöndíjprogramokat is. Az eseményt közösen tartja a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézet, a budapesti Lengyel Intézet, valamint a Lengyel Idegenforgalmi Szervezet.

Néprajzi szabadegyetem keretében mutatja be Csiszár Imre: Agrártermelés és agrártársadalom Hajdúnánáson című kötetét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar fúvós tanszékének tanárai adnak koncertet április 3-án, csütörtökön 19 órától a Liszt teremben Időpont: 2025. április 3, csütörtök 19:00Helyszín: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar, Liszt terem (Nagyerdei krt. 82.)További részletek: https:/music.unideb.hu/esemenynaptar/de-zenemuveszeti-kar-fafuvos-tanszek-tanarainak-hangversenye