A Debreceni Egyetem közleménye a nyelvi képzések kapcsán

A DE Orosz Központja által a meghirdetett ingyenes orosz nyelvi kurzusra szűk két nap alatt, szerda délig már 160-an jelentkeztek, számuk óráról-órára nő. Ez megfelel az intézmény előzetes várakozásainak és jelzi, hogy a hallgatók körében komoly igény van rá. A jelentkezési határidő szeptember 14-én jár le.

Bartha Elek oktatási rektorhelyettes tájékoztatása szerint a nyelvvizsga hiányában diplomához nem jutó hallgatók arányát a Debreceni Egyetemen az elmúlt néhány évben sikerült csökkenteni, de a folyamat megtorpanni látszik. Az új tanfolyammal is segíteni kívánjuk az itt végző hallgatókat, hogy teljesítsék a diplomához jutás nyelvi feltételeit. A nyelvtanítással egyúttal végzős hallgatóink elhelyezkedésében is segítséget kívánunk nyújtani, hiszen az orosz beruházásoknál, az orosz ipari és kereskedelmi partnereknél történő elhelyezkedés során – ahogyan azt például a német cégeknél is tapasztaljuk – előnyt jelent a nyelvtudás. Az egyetem egyre bővülő nemzetközi ipari és gazdasági kapcsolatrendszere mindezt alátámasztja.

A Debreceni Egyetem köztudottan hallgatóbarát egyetem. Ezzel együtt jár az, hogy hallgatóinkat ingyenes nyelvi kurzussal támogatjuk a nyelvtanulásban, a diplomaszerzésben. Örömmel tájékoztatunk tehát minden érdeklődőt, hogy a DE minden karon hirdetünk ingyenes lehetőségeket nyelvi kurzusok felvételére a hallgatók érdekében.

A DE-n ez év áprilisában – Budapest és Pécs után az országban harmadikként – orosz központot adtak át a Russzkij Mir Alapítvány támogatásával. Az eseményről a sajtó is beszámolt. A központ feladatkörébe tartozik az ingyenes nyelvtanítás, ez tudomásunk szerint a budapesti és a pécsi egyetemi orosz központban is így van. A központ több tekintetben hasonló nyelvi és kulturális szolgáltatásokat biztosít, mint a Debrecenben évek óta kiválóan működő „Amerikai kuckó”. Az orosszal egy időben hirdettük meg például a kedvezményes jelnyelvi kurzust, emellett évek óta igen népszerűek hallgatóink körében a finn, holland, latin, ógörög, kínai, portugál nyelvi órák is, valamint több karon is elérhetőek ingyenes angol és német kurzusok, e-learning keretében pedig további nyelvek is tanulhatóak (olasz, francia, lengyel, észt).

Debrecen, 2017. szeptember 6.

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.