A Debreceni Egyetem közleménye a Klinikai Központban és Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban kezelt metilalkohol-mérgezéses esetekkel kapcsolatban (2017. december 20. délelőtti adatok alapján)

Hétfő óta 15 beteget – 9 felnőttet és 6 gyermeket – szállítottak a Debreceni Egyetem betegellátó intézményeibe, a Klinikai Központba és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba metilalkohol-mérgezés gyanújával a Hajdú-Bihar megyei Szerepről.

A Debreceni Egyetem Belgyógyászati Klinikájára szállított 5 felnőtt közül 2 beteg állapota súlyos. Két másik beteg állapota a dialízis után javul. Egy beszállított betegnél nem igazolódott a mérgezés, őt ma hazaengedhetik.

A Gyermekgyógyászati Klinikára 6 gyermeket szállítottak be, állapotuk stabil, kielégítő.

A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba kedden 4 férfit szállítottak be, közülük háromnál igazolódott a metilalkohol-mérgezés. Egyikük művese kezelésre szorult, jelenleg megfigyelik őket. A vizsgálatok eredményétől függ, mikor hagyhatják el a kórházat.

2017. december 20.

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.