A Debreceni Egyetem közleménye a fekvőbetegek diétás élelmezése kapcsán

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjának Dietetikai Szolgálata napi rendszereséggel 63 féle diétát tervez meg, ezen felül vannak a speciális egyéni diéták (50 és 100 közötti adagszámmal). A beteg aktuális állapota határozza meg, hogy milyen ételek fogyasztása szolgálhatja legjobban a gyógyulását, illetve úgy kell táplálnunk a beteget, hogy a diagnózis figyelembe vételével a lehető legkevésbé vegyük igénybe, terheljük le a gasztrointesztinális rendszerét.

Az osztályokról érkező napi ételigénylést a dietetikusok gondozzák szakmailag, azt a betegek diétájának megfelelően hagyják jóvá. Ezután kerül sor arra, hogy a Bükkvidéki Vendéglátó Zrt. elkészítse, és kitálalja az adott diétákat. A Dietetikai Szolgálat munkatársai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ dolgozói. A Bükkvidéki Vendéglátó Zrt. kiszervezett tevékenységben végzi az ételek elkészítését és kitálalását.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészetének diétás reggelijét kritikával illető személy azt hagyta ki a kommentjéből, hogy az általa említett kismama-kismamák, akik az ominózus zsemle-keksz diétát kapták, császármetszésen átesett édesanyák voltak. A császármetszés nagyműtétnek minősül. Ilyen esetben a reggeli és a vacsora zsemle, keksz, üres tea. Az ebéd pedig üres húsleves, krumplipüré.

Szülészetünkön a múlt hét végén 2017.09. 22-től 24-ig négy császármetszés történt. Minden császármetszésen átesett kismama – az ilyenkor szükséges – diétás menüt kapta 2-3 napig, de mindenképpen a bélműködés beindulásáig. A diéta fontosságára és betartására felhívjuk a szülő nők figyelmét.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájáról hétfő délutánig nem érkezett panasz a Klinikai Központba az ott fekvő betegektől az étkeztetés kapcsán.

Debreceni Egyetem

Debrecen, 2017. szeptember 25.

Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.

DELAB talk-show két felvonásban: Akkor és Most, Futball Mindörökké, Fókuszban a labdarúgó Európa-bajnokság - a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadássorozat ünnepi programja folytatódik.