A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében

Sikeresen befejeződött a EFOP-3.4.3-16-2016-00021 számú „A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében” című projekt. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által a 2016-2021 közötti időtartamban 3,928 milliárd forint összeggel támogatott projektet a Debreceni Egyetem és a Közösségi Educatio Oktató és Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság konzorciumban valósították meg. A projekt 100% vissza nem térítendő európai uniós támogatással, a Széchenyi 2020 program keretein belül valósult meg.

A projekt keretében elkészült tananyagok és segédanyagok, valamint a kapcsolódó képzők képzése programnak köszönhetően jelentős mértékű előrelépés történt a Debreceni Egyetem képzési szolgáltatásai terén. Az online elérhető tananyagok elkészítése során az egyetem oktatói az EMMI által meghatározott új képzési és kimenetei követelmények mellett a munkaerő-piaci elvárásoknak is próbáltak eleget tenni. A képzési struktúra korszerűsítése és az innovatív tartalmak képzésbe
integrálása érdekében rövid ciklusú továbbképzéseket dolgoztak ki a karok és tartottak a gyakorló szakemberek számára, ugyanakkor az egyetemi képzésbe gyakorló szakemberek, mesteroktatók kerültek bevonásra.

A felsőoktatásból lemorzsolódó hallgatók létszámának csökkentése érdekében mentorprogramok, repetitóriumok, felzárkóztató képzések indultak az 1. éves hallgatók körében, ugyanakkor a közösségi beilleszkedés nehézségeiben a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Hallgatói Önkormányzat nyújtott segítséget.

Az online tartalmak bővítésével párhuzamosan a szükséges informatikai beruházások is megvalósultak a projektnek köszönhetően, ami nem csak informatikai eszközök beszerzését, de korszerű oktatási terek kialakítását és oktatásmódszertani fejlesztéseket is lehetővé tett. A hallgatói szolgáltatások egyik fontos
eleme a könyvtárban működő tanulószobák foglalási rendszere, ami a legmodernebb eszközök használata mellett biztosítja az egyéni, vagy akár a csoportos felkészülés lehetőségét.

Az oktatási projektelemek mellett a külföldi hallgatókat vonzó képességének erősítése érdekében nemzetközi oktatási vásárokon mutatkozott be intézményünk, valamint új idegen nyelvű képzések és szolgáltatások kerültek kialakításra. A nemzetközi együttműködések terén fontos kiemelnünk a kárpátmedencei együttműködéseket, melyek a közös magyar nyelvű képzések kialakítását eredményezte több karon is.

A hallgatók szabadidős tevékenységeinek fejlesztése terén a sportaktivitás növelése érdekében új programok, sportrendezvények és versenyek valósulhattak meg és közel 1500 hallgató vett részt az aktív társadalmi szerepvállalás jegyében szervezett társadalmi programokban.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg 3 928 527 035 Ft 100% vissza nem térítendő európai uniós támogatással. A projekt keretében végzett programokban több mint 26 ezer résztevő került bevonásra az elmúlt több mint 4 év során azzal a céllal, hogy a Debreceni Egyetem minőségi oktatás érdekében tett erőfeszítései megvalósulhassanak.

További információ kérhető:
Prof. Dr. Bartha Elek (telefonszám: +36 52 512 900 / 22248, e-mail: bartha.elek@unideb.hu)

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A hagyományoknak megfelelően idén is megrendezi őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét a Debreceni Egyetem.

Ritók Lajos képzőművész képeiből nyílik kiállítás november 23-án, szombaton az Élettudományi Galériában.

A Debreceni Református Egyetemi Templomban tartja ünnepi kórushangversenyét november 23-án, szombaton a 75 éves kolozsvári Sigismund Toduta Zenei Főgimnázium Guttmann Mihály Vegyeskara, kiegészülve a Kollégiumi Kántussal.