A DEAC tarolt a sakkversenyen

Vasárnap nagy sikerrel zárult a villámverseny, melyen összesen 26 résztvevő mérte össze tudását. A megmérettetés során a DEAC csapata dominált, hiszen a dobogó mindhárom fokára játékosaink léphettek.

A győztes Mester Gyula lett, aki veretlenül, nagy fölénnyel szerezte meg az első helyet. Második helyen Donka Péter végzett, míg a bronzérmet Tran Dávid érdemelte ki, aki egyben az U18-as korosztály bajnoka is lett. A legjobb női versenyző Bíró Beáta.

Pénteken, szeptember 20-án újabb kihívás vár a sakkozókra: ekkor rendezik meg az Olimpiai RAPID-versenyt, amely Debrecen olimpiai bajnoka, dr. Nagy Géza emléke előtt tiszteleg. A verseny célja a Debreceni Olimpiai Sakkponton az U1600 értékszámú sakkozók között megtalálni a város legjobb RAPID-játékosát. Az esemény helyszíne a DEAC Sportcampus, Teniszke 2 sakkolimpiai pontja lesz, ahol 16 órától kezdődően hétfordulós svájci rendszerben zajlanak majd a 15 perces partik. A résztvevők számára értékes pénzdíjakat és tárgydíjak osztanak ki. A szervezők minden sakkszeretőt várnak, aki kevesebb mint 1600-as értékszámmal rendelkezik, vagy még nem értékelt játékos.

The post A DEAC tarolt a sakkversenyen appeared first on DEAC.