Bravúr a javából: legyőztük az akadémistákat

U12-es csapatunk nem csak felvette a versenyt a Kisvárdával, a gólok számában felül is múlta az akadémistákat.

Rőth András ifjoncai az új szezonban még nem ünnepelhettek győzelmet, csak a bajnoki nyitányon sikerült döntetlenre végezniük a Nyíregyházával. Az 5. fordulóban sem csapatunk volt a mérkőzés esélyese, ugyanis a Kisvárda akadémistáit fogadták a Sportcampuson, de alaposan borították a papírformát.

A kezdést jelző sípszó után a vendégek próbálták érvényesíteni akaratukat, de felvettük velük a versenyt, szervezetten, fegyelmezetten futballoztunk, Voltak olyan periódusok, mikor nyomás alatt voltunk, ám védelmünk állta a sarat, nem volt rés a pajzson. Mikor kijöttünk a szorításból, tudatos támadásokat vezetve jutottunk el a kapuig, helyzeteink is adódtak, ezek közül pedig Ujvári Sándor a 32. percben egyet értékesített.

Nagyszünet után is méltó ellenfelei voltunk a szabolcsi akadémistáknak, a harmadik etapban pedig megdupláztuk előnyünket, a 48. minutumban Sinka Nimród volt eredményes. Nem sokkal később újabb gólt jegyezhettünk, ám a labda Kerekes Ákosról saját kapunkba pattant. Szerencsére az utolsó negyed elején Sinka Nimród révén harmadjára is mattoltuk a Várda védelmét, a 61. percben 3-1 állt az eredményjelzőn. A vendégek próbáltak ritmust váltani, de nem találtak rajtunk fogást, előnyünket megőriztük a hármas sípszóig és bravúrgyőzelmet könyvelhettünk el.

MLSZ Országos U12 Északkelet 5. forduló

DEAC – Várda LA: 3-1 (0-0, 1-0, 1-1, 1-0)

DEAC: Csete – Bartók, Zsignár, Deczki, Bán, Kázmér, Ujvári, Balogh, Bebcze

Cserék: Tasi, Vadkerti, Kerekes, Sinka, Cseke, Paksi

Vezetőedző: Rőth András

Gólszerzők: Ujvári 32’, Sinka 48’, 61’

Rőth András: Győzni akarásból jelesre vizsgázott a csapat, a gyerekek kitették szívüket-lelküket a pályára, ennek meg is lett az eredménye. Viszont helyén kell kezelnünk a sikert, voltak a mérkőzésnek olyan periódusai, mikor komoly nyomást gyakorolt ránk ellenfelünk, de a kapufa ma minket segített. Próbáltunk a labdát járatva építkezni, de a kisvárdai presszing miatt leginkább a mélységi indítások voltak hatásosak. A támadásbefejezések most sikeresebbek voltak, mint az előző mérkőzéseken, ez pedig az új felállásnak köszönhető. A sikerünkhöz egy jó adag szerencse is kellett, de úgy vélem, rászolgáltunk a győzelemre. Szívből gratulálok a gyerekeknek, a mai diadalhoz mindenki hozzátette a magáét.

The post Bravúr a javából: legyőztük az akadémistákat appeared first on DEAC.