Bíztató játékkal nyertünk Körmenden

A kiváló rajt után egy-két megingást leszámítva végig kézben tartotta a mérkőzést a DEAC kosárlabdacsapata a Körmend otthonában, így végül megérdemelt, 85-80-as sikert aratott, megszerezve ezzel harmadik sikerét a bajnokságban.

Két magabiztos hazai sikert követően az EGIS Körmend otthonába látogatott a DEAC kosárlabdacsapata. Andjelko Mandics ezúttal sem változtatott kezdőötösén, Pongó, Anderson, Drenovac és Williamson mellett Osztojics volt ott a feldobásnál, a hazaiaknál viszont visszatért a kezdőbe az elmúlt hetekben sérüléssel bajlódó Durázi Krisztofer. Az első percekben a DEAC érezhetően igyekezett magasembereit megjátszani a palánk alatt, mely jó taktikának bizonyult, három perc után a hajdúságiak jártak előrébb (5-8). A negyed derekán Durázi és Pipiras tripláival fordítottak a vasaik, de Osztojics és Drenovac továbbra is nagyon elemében volt támadó oldalon, így hamar visszaállt a minimális debreceni vezetés. A játékrész utolsó perceiben ritmust váltottak a fehér-feketék, Williamson hárompontosa és lerohanása után Drenovac dobott be egy ziccert faulttal együtt, melynek köszönhetően kétszámjegyűre nőtt a különbség (18-28).

Osztojics kettesével már 10-0-s rohanásban volt a DEAC, melyet Pipiras triplája tört meg, Williams és Kountz középtávolijai után pedig éledezni látszottak a hazaiak. A védekezésüket viszont csak átmenetileg tudták stabilizálni, melyet Anderson és Osztojics büntetett meg azonnal, Forray Gábor jobbnak is látta kikérni első technikai szünetét (27-38). Területvédekezésre váltottak a körmendiek, mely jó húzásnak bizonyult, amerikai hátvédpárjuk pontjai után a debreceni nevelésű Gáspár Mátyás zsákolt vissza egy lepattanót, ezúttal már Mandics mester volt kénytelen magához hívni övéit. A rövidszünet után sem változott a játék képe, a cívisvárosiak csak szenvedte támadásban, az elnyűhetetlen Ferencz Csaba vezetésével pedig sikerült egy pontra zárkózni a nagyszünetig (41-42).

Közel kétperces kosárcsenddel indult a második félidő, melyet Drenovac hárompontosa tört meg, Vukovics ziccere és Williams zsákolása után azonban hosszú idő után kiegyenlített a Körmend. A fordítást Williamson napolta el két triplával, sőt Osztojics büntetője után ismét meglépett a DEAC (45-52). Ahogyan azt várni lehetett, a vendéglátók újra zónára váltottak, mely ismét zavart okozott a debreceni támadásokban, a stabil védekezésnek köszönhetően azonban így is tartotta minimális előnyét a DEAC, a záró felvonásnak 57-54-es vezetéssel vághattak neki.

Az utolsó tíz perc kezdetén Osztojics és Kovács volt eredményes a festékből, Pongó betörése és Kovács újabb után pedig rég nem látott különbség volt a csapatok között. Williamson hármasával ugyan zárkóztak a piros-feketék, de a padról szintél jól beszálló Neuwirth távolijával és Osztojics újabb duplájával a 34. percre kialakult a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége (57-70). Nem adta fel a házigazda, Williams és Kountz vezetésével hamar tízen belül zárkóztak, de Anderson és Pongó kosaraival tartotta a lépést a DEAC. Érződött, hogy tanultak a soproni leolvadásból a hajdúságiak, a végjátékban végig higgadtan kosárlabdázva igazi csapatjátékot mutattak be, s bár a Körmend mindent megtett a felzárkózás érdekében, minden rohamot sikeresen visszavertek, a vasiak a legvégén már csak kozmetikázni tudtak az eredményen. 85-80 arányú győzelmével a Debreceni Egyetem már sorozatban három győzelemnél tart a bajnokságban, így bizakodva várhatja a jövőhét csütörtöki Atomerőmű SE elleni hazai rangadót.

EGIS Körmend – DEAC 80-85 (18-28, 23-14, 13-15, 26-28)

Körmend: WILLIAMS 24/12, KOUNTZ 19/3, Durázi 6/3, Pipiras 8/6, Vukovics 6 csere: FERENCZ 10/6, Gáspár 2, Schmera 5, Doktor.

vezetőedző: Forray Gábor

DEAC: Pongó 8, Anderson 8, DRENOVAC 27/3, WILLIAMSON 14/9, OSZTOJICS 21 csere: Garamvölgyi, Kovács 4, Hőgye, Neuwirth 3/3.

vezetőedző: Andjelko Mandics

The post Bíztató játékkal nyertünk Körmenden appeared first on DEAC.