Bezsebeltük a két pontot a bajnoki nyitányon

A Debreceni Egyetem alakulata néhány megingást leszámítva végig dominálta a Rákosmente elleni összecsapást.

A DEAC kézilabdázói a Rákosmente elleni hazai meccsel kezdték meg a 2024/25-ös idényt az NB I/B-ben. Mindkét oldalon mozgalmasan telt a nyár, mivel Mándi Norbert legénységéhez hat, a fővárosiakhoz pedig nyolc új játékos érkezett.

A kezdőnkben Kovács Bence, Kurucz Máté és Radvánszki Zsolt személyében három debütálónk jutott szóhoz. Az első gólunkat ebben az idényben Illés Tamás lőtte, balszélsőnk egy hétméterest értékesített a harmadik percben. Az elején úgy tűnt, hogy nekünk sikerült jobban a csapatépítés, mivel Kiss Axel találatával már 4-0-ra vezettünk. A remeklő Boros Tamás kapuját először Vízler Máté vette be. Hálóőrünk a szünetig tizenhét löketből kilencet hárított, ami kifejezetten impozáns mutató. 5-1 szerepelt a kijelzőn, amikor Őze Beáta időt kért. A Rákosmente trénerének a szavai hatottak, mivel ellenfelünk nagyjából másfél perc alatt 3-0-s sorozatot produkált. Szerencsére ezt a rosszabb periódust hamar lezártuk, és Kovács Bence szemfüles megoldásának hála (az üres kaput vette be) 7-4-re módosult az állás. A szünet előtti időszak is nekünk sikerült jobban, így megnyugtatónak tűnő fórral várhattuk a folytatást (13-8).

Kurucz Máté három gólig jutott

A második félidő elején Kovács Bence passzív jelzésnél demoralizáló góllal bosszantotta a fővárosiakat, nem sokkal később pedig Csabai Gergely megoldásaival nyílt ki még jobban az olló (16-10). Nem adta fel vetélytársunk a harcot, főleg Tóth Szabolcs vezérletével folyamatosan zárkózott, Mándi Norbert 19-18-nál tette le az időkérést jelző táblát a zsűriasztalra. Kerezsi Ádám bombáinak köszönhetően hamar “elállítottuk a vérzést” (23-19). A hajrában Házi Balázs lökete Boros Tamás fejét találta el, ezért a szabályok értelmében járt a kétperces büntetés a rákosmentei játékosnak. Hozzá kell tenni, hogy a vendégektől gyakorlatilag mindenki reklamált az eset után. Ekkor egyébként az 57. minutum derekán jártunk, az eredmény pedig 25-22 volt. A hátralévő időben többek között Kovács Bence duplázott, a 28-24-es végeredményt pedig Tass Barnabás állította be. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy megérdemelten nyertünk, mivel a mérkőzésen egyszer sem voltunk hátrányban.

Csabai Gergelyt nehéz volt megállítani

A mezőny legeredményesebb játékosa a hét találatot jegyző Kovács Bence lett, vagyis remekül mutatkozott be a DEAC-ban a Mezőkövesdről érkező átlövő. Együttesünk egy hét múlva a Százhalombattát látja vendégül a DESOK-ban.