Berettyó-parti gólszüret

A vármegyei U19-es bajnokság szombati játéknapján kiütéses győzelmet arattak ifistáink és őrizték meg makulátlan mérlegüket.

Négy meccs, négy győzelem Kozma László alakulatának eddigi mérlege, amely parádés mutatóval vezetik is a tabellát. Ezt a remek sorozatot szerették volna folytatni fiataljaink az 5. fordulóban a BUSE otthonában.

Az hamar kidomborodott, ezen a napon csak mi nyerhetünk, csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség. Nem kellett sokat várni az első találatra, Kozma Bence már a 7. percben bevette a kaput. Bár komoly kihívást jelentett a rossz minőségű játéktér, jól alkalmazkodtunk hozzá, mi domináltunk, érvényre juttattuk akaratunkat, kapura veszélyesen futballoztunk. Közeledve az első negyedórához, már kettőre nőtt előnyünk, Incze Dénes is megzörgette a hálót. Öt perc elteltével hárommal mentünk, ekkor Juscsák Csaba mattolta a hazai védelmet. Próbáltak visszajönni a meccsbe a Berettyó-partiak, de védelmünkön nem találtak rést, támadásaik elhaltak térfelünk közepén. Átlépve az első félórán Csordás György juttatta a labdát a vonalon túlra, majd ismét Juscsák volt eredményes és ötgólos előnnyel vonulhattunk szünetre.

Fordulás után is az történt a pályán, amit mi akartunk, nyomás alatt tartottuk a piros-feketéket. Az 51. percben Tömöri Lajos nyitotta tovább az ollót, majd egy eladott labda után szépítettek a hazaiak, ám ezzel el is lőtték az összes puskaporukat. Juscsák kettővel válaszolt a BUSE góljára, ekkor már 1-8 állt az eredményjelzőn. A 88. percben Szabó Norbert is beköszönt, így 1-9 lett a vége.

Vármegyei I. osztályú U-19 5. forduló

BUSE – DEAC: 1-9 (0-5)

DEAC: Nagy N. – Litauszki, Keczán, Csordás (Tömöri 46’), Kecskés (Szabó Cs. 46’), Pirka, Incze, Juscsák, Kozma Be. (Hajdu 46’), Nagy Gy., Kozma Ba. (Szabó N. 60’)

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Kozma Be. 7’, Incze 14’, Juscsák 19’, 33’, 78’, 85’, Csordás 31’, Tömöri 51’, Szabó N. 88’

Kozma László: Egy alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzésen vagyunk túl, ám ehhez a párás meleg és a nagyon rossz talajú pálya is közrejátszott. Próbáltunk alkalmazkodni a körülményekhez, ez többnyire sikerült is. Végig mezőnyfölényben játszottunk, egy megingásunk volt, azt ki is használta ellenfelünk. Helyzeteinkből kilencet értékesítettünk és ilyen arányban is megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Voltak jó teljesítmények, mindenki kapott megfelelő játéklehetőséget. Gratulálok a csapatnak!

The post Berettyó-parti gólszüret appeared first on DEAC.