Bátran építhetünk a berettyóújfalui pontszerzésre

Franchu abban reménykedik, hogy a Debreceni Egyetem alakulata pénteken a címvédő Haladást is meg tudja lepni.

A DEAC férfi futsalcsapata az NB I harmadik fordulójában az MVFC otthonában vizitált. Nem indult jól a vármegyei rangadó a debrecenieknek, hiszen már az első percben hátrányba kerültek. Szerencsére a szünetig fordult a kocka, ennek hála az első félidő után 1-2 szerepelt a kijelzőn. A második játékrész mindössze egy találatot hozott, ezt Szalmás Zoltán szerezte a 27. percben, így a végeredmény 2-2 lett. Az értékes pontszerzés után a második gólunkat szerző Franchuval beszélgettünk.

Szerencsére a korán bekapott gól nem nyomta rá a bélyegét a folytatásra, ezt támasztja alá, hogy az első félidő végén fordítottunk. A második játékrészben a védekezésünk remekül működött, ennek köszönhetően gazdagodtunk egy ponttal, valamint azt sem szabad elfelejteni, hogy Faragó Ádám több nagy védést is bemutatott. A berettyóújfalui fellépésünket megelőzően Veszprémben 6-0-s vereségbe futottunk bele, ebből a súlyos fiaskóból sokat tanultunk. Az MVFC ellen nagyot küzdöttünk, ezért értük el ezt a szép eredményt. Bebizonyítottuk, hogy megfelelő hozzáállással bárkivel felvehetjük a versenyt – mutatott rá 26 éves légiósunk.

Együttesünk pénteken 18.30-tól a Haladást látja vendégül a DESOK-ban. A szombathelyiek címvédőhöz méltó rajtot vettek, mivel három kört követően hibátlan mutatóval büszkélkedhetnek.

Ez a második szezonom Magyarországon, és a Halival általában jó meccseket szoktunk vívni. Úgy érzem, egyre jobb formában vagyunk, emellett a sérüléssel bajlódó játékosaink is hamarosan visszatérhetnek. A berettyóújfalui döntetlenből önbizalmat meríthetünk, bízom benne, hogy pénteken három ponttal gazdagodunk – zárta mondandóját Franchu.

The post Bátran építhetünk a berettyóújfalui pontszerzésre appeared first on DEAC.