A Balatonfüred ellen folytatódott a győzelmi sorozatunk

A Debreceni Egyetem alakulata ezúttal is kiválóan védekezett, ezzel pedig megalapozta a negyedik diadalát.

A DEAC kézilabdacsapatának szombaton a Balatonfüred KA U21 volt az ellenfele az NB I/B-ben. Mándi Norbert legénysége három kör után makulátlan mérleggel rendelkezett, így bizakodva fogadhatta a DESOK-ban a füredi fiatalokat, akik az előző fordulókban csupán két pontot szereztek.

A meccs elején támadásban több hiba is becsúszott, de a védekezésünk szerencsére jól működött, elég csak Kerezsi Ádám parádés blokkjára vagy Hermann Ákos védéseire gondolni. A hetedik percben Illés Tamás elrontott egy hetest, de a kipattanóból már betalált, ezzel pedig 3-2-re módosult az eredmény. Eléggé vontatott volt a mérkőzés, mivel sok törlés szakította meg a játékot. Egy ütközést követően Kiss Axel vérző fejjel hagyta el a pályát, jobbszélsőnk ugyan kapott egy turbánt, ennek ellenére már nem tért vissza a pályára. A becsülettel küzdő vendégeket egy ideig nem igazán tudtuk leszakítani magunkról. Kovács Bence 18. percben szerzett góljával először mentünk hárommal (10-7), ám ellenfelünk hamar felzárkózott egyre. A szünet előtti periódus nekünk sikerült jobban, Hermann hárításaival, illetve két átlövőnk, Kurucz és Kovács löketeivel végre meglógtunk. Az első félidő csattanója Illés Tamás nevéhez fűzödik, a balszélső a hatosunk környékéről vette be az üres balatonfüredi kaput, így a folytatásnak hatgólos fórral vághattunk neki (16-10).

A második játékrészben a feszes védekezésünkkel újra sok problémát okoztunk vetélytársunknak, ám támadásban megint akadozott kicsit a gépezet. Mindenki fellélegezett, amikor Kiss Roland megszakította a közel nyolc percig tartó gólcsendet (20-15). Átlövőnk a hátralévő időben is sokszor megvillant, a találkozót nyolc találattal zárta, ezzel a mezőny legeredményesebb tagja lett. Magabiztosan őriztük az előnyünket, aztán a hajrában kettős emberhátrányba kerültünk. A balatonfürediek megnyitották a védekezésüket, ám ettől nem jöttünk zavarba. Kővári Bence duplájával háromra csökkent a különbség az 58. percben. Talán ekkor Papp Bálint tanítványai még bíztak a pontszerzésben, de a lefújásig már csak Kiss Roland köszönt be.

A 26-21-es diadalnak hála továbbra is hibátlanok vagyunk a másodosztályban. Jövő héten a Csömör otthonában vizitálunk majd.

NB I/B 4. forduló
DEAC-Balatonfüred KA U21 26-21 (16-10)
DESOK, vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zsolt.
A DEAC összeállítása: Hermann, Boros – Kovács B. 4, Bakó, Kiss R. 8, Kurucz 7, Csabai 1, Fülöp, Radvánszki 2, Illés 2, Szolnoki, Kiss A., Pethő 1, Kerezsi, Tóth M. 1, Portik-Dobos. Vezetőedző: Mándi Norbert.
Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2.
Kiállítások: 12 ill. 4 perc.

Fotó: Szolnoki László

The post A Balatonfüred ellen folytatódott a győzelmi sorozatunk appeared first on DEAC.