Áttörés a Debreceni Egyetemen: meglepő, miből növesztették újra a csontokat (hazipatika.com)

A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kutatói úgy módosították a fogbélből származó őssejteket, hogy azok a megfelelő körülmények között új csontszövet képződését segíthetik elő. Az egyelőre még kísérleti stádiumban lévő eljárás a jövőben új lehetőségeket nyithat a fogászati és traumatológiai beavatkozások során – közölte az intézmény . A modern fogászat és traumatológia egyik legnagyobb kihívása a sérült vagy hiányzó csontszövet pótlása.

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/tudomany/cikkek/csontpotlas-fo…

Megjelenés dátuma