7. Földtudományi Nyári Tábor

A Debreceni Egyetem Földtudományi Intézete ezúttal 2 turnusban 2023. június 26-30. és 2023. július 3-7. között szervezi meg a 7. Földtudományi Nyári Táborát általános iskolák 4-7. osztályos tanulói számára.
A tábor célja, hogy ismeretterjesztő előadásokon, terepen, laboratóriumban és szakmai kiránduláson mutassuk be a földtudomány rejtelmeit a gyerekeknek. A táborban résztvevők játékos formában megismerkednek a műholdas helymeghatározó eszközök használatával, térképészettel, drónnal történő légifotózással, domborzatmodellezéssel az egyetemi folyóvizes laboratóriumban és a szélcsatornában, az alapvető talajtani vizsgálatokkal, kőzet- és ásványfelismeréssel, csiszolatok készítésével és mikroszkópos vizsgálatával és a meteorológiai műszerek használatával. A szabadidős és csoportos foglalkozásokon az oktatók munkáját a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Kölcsey Ferenc Tanítóképzési Intézet hallgatói segítik.

Információ és jelentkezés: vasvari.maria@science.unideb.hu

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Versényi Anna képzőművész, író, pszichológus munkáiból nyílik kiállítás Mappa Mundi - „Erre sárkányok élnek” címmel április 28-án az Elméleti Galériában.

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.