Az év sportolói a Debreceni Egyetemen

A DE Gazdaságtudományi Kar két hallgatója is díjat nyert az M4 Sport - Az Év Sportolója Gálán hétfő este. A Magyar Sportújságírók Szövetsége Kozák Lucát választotta a 2022-es év női sportolójának, míg Battai Sugár Katinka a női kardválogatottal nyert a legjobb egyéni csapatsportágak voksolásán.

A 65. alkalommal megtartott választás győzteseit az Operaházban rendezett ünnepi eseményen hirdették ki hétfő este. A sorrendek 423 szavazat alapján alakultak ki. A 2022-es év női sportolójának Kozák Luca gátfutót, a Debreceni Egyetem pénzügy és számvitel szakos hallgatóját választotta meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).

Az elismerést Baji Balázs atléta adta át a kiváló sportolónak.

Az egyéni sportágak csapatversenyei kategóriában a női kardválogatott győzött, tagjai sorában Battai Sugár Katinkával, aki szintén a DE Gazdaságtudományi Karán tanul rekreáció és életmód szakon.

Sajtóközpont-TB

Fotók: MTI