Nem kegyelmezett a Haladás

A Debreceni Egyetem alakulatának a sorsa gyakorlatilag az első félidőben megpecsételődött.

A DEAC férfi futsalosai az alapszakasz utolsó hazai meccsén az éllovas Haladást fogadták hétfő este. Sokan kilátogattak a találkozóra, gyakorlatilag megtelt a DESOK. Elek Gergő “gépezetéből két láncszem” is hiányzott: Berecz Rafael műtét után lábadozik, míg Nagy Bence eltiltás miatt nem juthatott szóhoz.

Nem teketóriáztak a felek, már az első percben több lövést feljegyezhettünk. Az első gólra sem kellett sokat várni, hiszen a második minutumban Rácz Zsolt értékesítette a helyzetét. Nem sokáig állt 1-0 az eredményjelzőn, mivel Dróth Zoltán távoli lökete meglepte Krajcsi Bencét. Aztán Henrique bombája a kapufát találta el, de a kipattanót Rutai Balázs bevágta. Henrique egy szöglet után már pontosabban célzott, 1-3-nál Elek Gergő időt kért. A folytatásban Tóth Attila kísérletezett kétszer, majd Deiby próbált faragni a hátrányon, ám az állás nem módosult. A szünet előtt még jobban meglépett a Hali: előbb Vas Ádám ünnepelhetett, aztán Dróth újra megtréfálta Krajcsit.

A második játékrészben már Tóth Benedek őrizte a kapunkat, és a csereként beszálló cerberus nagy hárításokkal hálálta meg a bizalmat. Alasztics felszabadításába csúnyán belenézett Vas, de kisebb pihenőt követően visszatért a pályára. Egy kontrából megszereztük a második találatunkat, Deiby volt az előkészítő, Rácz pedig a befejező. Nem sokkal később Deiby és Dróth kakaskodott, a játékvezető sárgával jutalmazta a feleket. Sokáig úgy festett, hogy Tóth Benedek kapott gól nélkül zár, ám Rutai löketét már nem foghatta, ezzel kialakult a végeredmény.

A felsőházba már korábban bejutó együttesünk a Nyírbátor otthonában zárja a bajnokság első szakaszát jövő hétfőn.

NB I 21. forduló
DEAC-Haladás VSE 2-6 (1-5)
DESOK, vezette: Szilágyi Norbert, asszisztensek: Takács Ákos, Balla Levente.
Gólszerzők: Rácz (2., 27.), ill. Dróth (3., 17.), Rutai (4., 37.), Henrique Diniz (4.), Vas (16.)
A DEAC összeállítása: Krajcsi – Thiago, Deiby, Tóth A., Rácz. Cserék: Tóth Benedek, Vass, Harmati, Szatmári, Sándor K., Győri, Szabó Á., Tóth Barnabás. Vezetőedző: Elek Gergő.

Fotó: Derencsényi István

The post Nem kegyelmezett a Haladás appeared first on DEAC.