Debreceni Egyetem

« Vissza a főoldalra | Váltás normál nézetre | English

Rosszul jöttünk ki a gólzáporból

A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata a Veszprém otthonában vendégeskedett hétfő este. A nézők nem unatkoztak, hiszen tizenhárom találatot láttak, a hazaiak végül 8-5-re diadalmaskodtak.

Újabb rázósnak tűnő idegenbeli meccs várt Elek Gergő játékosaira, akik a listavezető Veszprémhez utaztak. A bakonyi együttes hibátlan mutatóval várta a kezdő sípszót, míg a DEAC két győzelem után a Berettyóújfalutól és a Haladástól is vereséget szenvedett. Az mindenképpen örömteli volt, hogy a brazil Two ismét pályára léphetett.

Zalai Balázs: Fel sem fogtam, mi történt

Bár edzőmeccseken már szerepelt a felnőttcsapatban, de tétmérkőzésen először játszhatott a DEAC tehetsége, a mindössze 16 éves Zalai Balázs.

A fiatal jobbszélső szombaton a Mezőkövesd elleni bajnokin mutatkozott be az NB I/B-ben. Egyetlen gólt szerzett, ám az sorsdöntőnek bizonyult: az utolsó másodpercben, döntetlen állásnál elsült a keze, a labda a hálóban kötött ki, ennek köszönhetően a csapat 25-24-re megnyerte a találkozót. A lefújás után érthetően hatalmas volt az öröm és az ünneplés a pályán.

Az esélyesebbek ellen diadalmaskodtak

Hatalmas küzdelemben nyert hazai pályán a Debreceni Egyetem jégkorong- és kézilabdacsapata. A női futsalosok idegenben győztek, ugyanez viszont nem sikerült a labdarúgóknak. Röplabdázóink a DESOK-ban kaptak ki a kupadöntőstől.

Nem tudtuk meglepni a Kecskemétet

A Debreceni Egyetem férfi röplabdacsapata a kecskeméti együttest fogadta a DESOK-ban az Extraliga második fordulójában. Esélyesebbnek tartott ellenfelünk három szett alatt lerendezte a vasárnapi összecsapást.

Tenisz: a második helyen zártak

Győzelemmel fejezte be szereplését a Debreceni Egyetem férfi teniszcsapata az OB II-ben. Az utolsó fordulóban Rákospalotán szoros meccsen 5-4-es DEAC-siker született.

A korábbi fordulók eredményei alapján már múlt héten eldőlt, hogy csapatunk idén a második helyen végez a csoportjában, ezért a Rákospalotán rendezett találkozón főleg azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik eddig kevesebb szerephez jutottak.

Újabb rangadó következik

Az FTC-Telekom ellen aratott szép győzelem után sem lazíthatnak a DEAC jégkorongozói; szeptember 29-én a Corona Brasov Wolves csapata lesz a mieink ellenfele.

Keddi vetélytársunk viszonylag fiatal egyesület, 2010-ben alapították, de a 2009-10-es idényben Fenestela 68 Brasov néven már jelen voltak a MOL Ligában. Bár a Farkasok keretének zömét általában székely hokisok alkotják, ambíciók valóra váltásához nagy számban igazolnak (főleg a tengeren túlról) minőségi légiósokat.

Nem szakadt meg a rossz széria

A Debreceni Egyetem labdarúgócsapata az NB II 10. fordulójában Szegeden vendégeskedett. Balogh Pál legénységnek ezúttal sem sikerült a pontszerzés házon kívül, a Tisza-parti együttes 2-1-re diadalmaskodott.

A DEAC kapuját vasárnap Szabados István őrizte, emellett ebben a szezonban először került a kezdőbe Gyönyörű Gergő. A héten érkezett Nikitscher Tamás a kispadon kezdte az összecsapást, a középpályást a második félidőben küldte pályára a szakmai stáb. A szegediek a válogatott szünet után lendületbe jöttek, ezt tükrözi, hogy a legutóbbi két meccsüket behúzták.

Lefékeznénk az éllovast

A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata a Veszprém otthonában lép pályára hétfőn 18.30-tól. Ellenfelünk négy meccs után még nem botlott, ennek ellenére Kántor Tamás bízik a pontszerzésben.

Az újoncot is legyőztük

A Debreceni Egyetem női futsalcsapata szombat este a Budaörs otthonában 4-1-re diadalmaskodott, így két forduló után hibátlan mutatóval rendelkezik az NB I-ben. Együttesünkben André Antónia és Krascsenics Csilla is duplázott.

Szenzációs győzelemmel kezdett kézicsapatunk

A DEAC egy másodperccel a vége előtt szerezte meg a mindent eldöntő találatot a Mezőkövesd elleni mérkőzésen. A meccs hőse a 16 éves Zalai Balázs lett.