Debreceni Egyetem

« Vissza a főoldalra | Váltás normál nézetre | English

Nincs megállás, hétfőn a Zalaegerszeget fogadjuk

Hétfőn 18 órától újabb hazai mérkőzés vár a DEAC együttesére a férfi első osztályú kosárlabda bajnokságban. A 3. fordulóból pótolt bajnokin a Zalakerámia ZTE KK látogat az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokba.

Négy gólt szerezve nyertük meg a rangadót!

Nem sorjáztak a számunkra kedvező előjelek a szombat esti DEAC-Csíkszereda mérkőzés előtt. Ellenfelünk mostanáig ugyan jóval kevesebb, összesen 40 pontot gyűjtött a mieink 47 pontjával szemben, de nem feledhettük, hogy nyolc találkozóval kevesebbet játszottak a mieinknél. Ráadásul szorgos munkával egyre-másra pótolták az elmaradt mérkőzéseiket, Debrecenbe is egy hét meccses sikersorozat után érkeztek meg.

Heroikus küzdelemben maradtunk alul

A Debreceni Egyetem együttese fordulatos találkozót játszott a Kispesttel a DESOK-ban.

Női röplabdázóink széles mosollyal az arcukon pacsiztak egymással a szintén a felsőházba vágyó Kispest elleni rangadó előtt. Persze ez nem meglepetés, hiszen két hónapot után játszhattak ismét bajnokit a cívisvárosiak.

Nem ért véget a sorozat

A Debreceni Egyetem csapata hiába került kétgólos előnybe, nem tudott pontot szerezni a rangadón.

A DEAC női futsalosai a sikeresen megvívott Magyar Kupa-párharc után ezúttal a bajnokságban találkoztak a TFSE-vel. A két gárda szombaton már negyedszer csapott össze egymással ebben az idényben. Az előző meccseken mindig az idegenben szereplő csapat ünnepelhetett, és sajnos ez a széria most sem szakadt meg.

Másodjára sem jelentett gondot a Jászberény

Második félidei parádés játékának köszönhetően újabb magabiztos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a Jászberény felett. A sereghajtó az első félidőben még tartani tudta a lépést Polyákékkal, de a fordulás után érvényesült a papírforma.

A DVSC elleni győzelemmel hangoltunk a bajnokságra

A Pallagon megrendezett debreceni derbin egyetlen gól született.

Az NB II-es bajnokság a jövő héten folytatódik, a DEAC a Dorog otthonában vív “hatpontos” mérkőzést. Sándor Tamás tanítványai a feljutást megcélzó Loki ellen tartották a főpróbát. Az első félidőben ellenfelünk dominált, Sós előtt kétszer is nagy lehetőség adódott, de ezekkel nem tudott élni. Pintérnek balszerencséje volt, hiszen a lökete a kapufán csattant. A mieink szervezetten játszottak, megnehezítették a Loki dolgát.

Nem jött össze a pontszerzés

A Debreceni Egyetem csapata másodszor már nem tudta ledolgozni a kétgólos hátrányt.

Szombaton újabb bajnokaspiráns érkezik

A Brassó elleni, csütörtöki rangadó után alig tudtak egy mély levegőt venni a debreceniek, máris kezdhettek ráhangolódni a szombat esti összecsapásra, az SC Csíkszereda ellenfeleként. Az erdélyi sztárcsapat ugyanúgy az Erste Liga bajnoki címére pályázik, mint a legutóbbi ellenfelünk, kicsit más hokit játszanak, mint a brassói gárda, de hozzájuk hasonlóan nagyon erős és mély játékoskerettel rendelkeznek.

Tíz tigris érkezik kölcsönbe a gladiátorokhoz

A Nyíregyháza Tigers a koronavírus-járvány miatt nem tudott megfelelő létszámú csapatot indítani, így játékosaik ismét kölcsönben szerepelnek a Debreceni Egyetem amerikaifutball-csapatánál.

A DEAC Gladiators január 10-én még korlátozott létszámban ugyan, de el tudta kezdeni a felkészülést a 2021-es Divízió I-es szezonra. A bajnokság lebonyolításáról, illetve kezdő időpontjáról még nem adott tájékoztatást a Magyar Amerikai Futball Szövetség (MAFSZ), de a debreceniek már elkezdték a csapat megerősítését.

Stabilizálnánk az első helyünket

Üveges Katalin úgy véli, a Debreceni Egyetem csapata újult erővel várhatja a TFSE elleni rangadót.

A rivális ugyanaz, csak a küzdőtér változik: a DEAC női futsalosai a Magyar Kupa-párharc után a bajnokságban is összecsapnak a TFSE-vel. Az MK-ban az első felvonást a fővárosiak nyerték meg 2-1-re a DESOK-ban, ám a második meccsen a cívisvárosiak hengereltek, és a 6-0-s diadallal bejutottak a legjobb négy közé. A tabellát együttesünk vezeti, Csernai Gábor tanítványai a harmadik pozíciót birtokolják jelenleg.