24 jún
Innovatív precíziós növénytermesztési technológiákat, termékeket fejleszt és szolgáltatásokat nyújt a Kárpát-medence egyedi jellemzőihez igazodó precíziós, helyspecifikus növénytermesztéshez kapcsolódva a Debreceni Egyetem agrárkarának új Precíziós Növénytermesztési K+F Szolgáltató Központja.
24 jún
A következő tanévben is folytatódik a fogyatékossággal élő, a hátrányos és a halmozottan hátrányos helyzetű hallgatók beilleszkedését segítő mentorprogram a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ szervezésében. A mentorok felkészítésére külön programot dolgozott ki a DEMEK.
24 jún
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudomány és Környezetgazdálkodási Karának szakemberei aktív szereplői a régió most induló jelentős agrárberuházásainak. Újfehértón letették a Szabolcsi Alma Centrum alapkövét, Hajdúnánáson a juhágazat új korszakáról egyeztettek a gazdákkal.
23 jún
Oklevéllel, ösztöndíjjal jutalmazta hallgatói kiváló teljesítményét a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK). Az elismeréseket 33-an vehették át az intézmény Főépületében szerdán rendezett házi ünnepségen.
23 jún
Péntektől új helyen működik tovább a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sürgősségi Klinikája. A betegellátó tevékenység a volt 1. számú Sebészeti Klinika épületében folytatódik június 25-től. A betegek tájékozódását információs táblák segítik.
22 jún
Koszorúzással emlékeztek a Debreceni Egyetem és a DEAC vezetői, valamint a Buzánszky Jenő Egyetemi Kupa (BJLEK) védnökei és szervezői a néhai legendás labdarúgó, Buzánszky Jenő születésének 96. évfordulójára és az évszázad mérkőzésének budapesti visszavágójára.
22 jún
„Műszaki Tudomány az Észak-kelet Magyarországi Régióban 2021” címmel rendez online szakmai tanácskozást június 24-én a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága és a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
22 jún
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertje csatlakozott ahhoz a nemzetközi kezdeményezéshez, melynek célja, hogy a résztvevő intézmények együttes erővel hívják fel a figyelmet a természeti válságra, és tegyenek az élővilág változatosságának megőrzéséért.
21 jún
A hétvégén rendezték meg a második Mad Run futóversenyt. A tavalyi nagy siker után most is sokan álltak rajthoz a mozgás, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a jó időeredmények elérése érdekében Mád festői borvidékén.
21 jún
Nemes Dániel, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar (MK) egykori gépészmérnök-, ma már PhD-hallgatója is elnyerte a Magyar Mérnöki Kamara Gépészeti Tagozatának idei Diplomadíját. Az oklevélátadó ünnepséget június 17-én rendezték a MK kari tanácstermében.