02 már
Országos és nemzetközi szinten is kivételes képzési lehetőséget kínál a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézete azoknak, akik szeretnének valamilyen hangszeren játszani vagy éneklést tanulni. A könnyűzenei oktatást egy tervezett alapszak elindításával erősítené az egyetem.
02 már
A trianoni békeszerződés az a téma, amelyről még mindig lehet újat mondani, írni. Miként épült fel Debrecen egyik legszebb épülete, a Megyeháza, és mi lehet a titka a DEAC jégkorong csapatának. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi újság friss számában.
02 már
Új szakosztállyal bővült a Debreceni Egyetem sportklubja. A napokban alakult meg a motorsportszakosztály, mely az idei versenyszezonban már DEAC Motorsport néven indul a különböző bajnokságokban és futamokon.
01 már
Mintegy 3 ezer egyszer használatos maszkot adományozott pénteken a hazánkban tanuló diákokat tömörítő Kínai Önkéntes Szolgálat. A járvány elleni védekezés nélkülözhetetlen eszközét a Debreceni Egyetemen tanuló kínai diákok a BTK Konfuciusz Intézetének segítségével juttatták el civil szervezetekhez.
01 már
Több mint egymillió forintot ajánlott fel a Gyermekhematológiai és Onkológiai Tanszéknek a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatókat tömörítő részönkormányzata (ISU). A tavalyi International Food Day megrendezésére elkülönített összeg egy részéből két betegágyat kap a tanszék.
01 már
A Debreceni Egyetem részeként épül meg a Nemzeti Oltóanyaggyár Debrecenben – jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. Az üzemben a tervek szerint 2023 első felében már gyártani fogják a koronavírus elleni vakcinákat.
26 feb
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja az országban egyedülálló új ellátási formát, Post-COVID Szakambulancia Hálózatot hozott létre. A COVID-19 után sokan még hónapokig szenvednek a tünetektől. A speciális szakambulanciákon az ő gondozásukat látja el az intézmény.
26 feb
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
26 feb
Egyetemi vezetőkkel egyeztetett Stumpf István február 24-én a Debreceni Egyetemen. A modellváltásért felelős kormánybiztos szerint az átalakulás tovább erősítheti azokat a gazdasági és szervezeti folyamatokat, amelyek már elindultak a debreceni intézményben.
24 feb
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.