23 szep
Megújult környezetben, új technikai megoldásokkal, de a kialakult vírushelyzetre tekintettel jelenleg szigorú szabályozással, több korlátozó intézkedéssel fogadja olvasóit a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).
23 szep
Szigorú járványügyi intézkedések mellett rendezi általános orvosdoktor-avató ünnepi tanácsülését a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara szeptember 27-én, vasárnap 11 és 14 órai kezdettel a Főépület Díszudvarán.
23 szep
A Debreceni Egyetem több szakembere is fontos tisztséget kapott az Egészségügyi Szakmai Kollégiumban, amely az egészségügyért felelős miniszter javaslattevő, véleményező és tanácsadó testületeként működik. Az elnök és a tagozatvezetők kedden vették át megbízólevelüket.
23 szep
A tavalyi nehézségekkel tűzdelt bemutatkozás után ősszel sikerrel tért vissza, és dobogós helyen zárta legutóbbi versenyét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Motorsport csapata a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) által hirdetett Országos Szlalom Bajnokságban.
22 szep
Miben különbözik a különböző környezetben nevelt növények genetikai állománya? A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai erre a kérdésre az alma kémiai módosulásainak vizsgálatával keresik a választ.
22 szep
Új zászlót avattak a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Kossuth utcai feladatellátási hely tanulói és tanárai. A lobogót a névadó, Kossuth Lajos születésnapjának alkalmából rendezett diákönkormányzati napon avatták fel szeptember 18-án.
22 szep
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
21 szep
A Doktoranduszok Országos Szövetsége szeptemberi tisztújító küldöttgyűlésén újraválasztotta a szervezet jelenlegi elnökségét. Molnár Dániel, a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának elnöke 2021. január elsejétől újabb egy évig vezetheti a szövetséget.
21 szep
Tizenöt kórházi osztály, köztük a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DEKK) Belgyógyászati Klinika Reumatológiája nyerte el idén a „Családbarát Kórházi Osztály” címet. Az debreceni az egyetlen klinikai osztály volt a díjazottak között.
18 szep
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.