08 júl
A Debreceni Jégcsarnok 420 m2 alapterülettel gazdagodott, ami két, egyenként 24 négyzetméter területű öltözőt, egy multifunkciós oktatótermet, edzői öltözőt, doppingvizsgálati- és egészségügyi szobát, valamint három irodát foglal magába.
08 júl
A kora újkortól napjainkig vizsgálja több tudományterület megközelítésében a cívisvároshoz kötődést „A debreceniség mintázatai” című tanulmánykötet. A Debreceni Egyetem kutatócsoportjának munkájához kapcsolódó könyv bemutatóját kedden tartották a Déri Múzeumban.
08 júl
Egyedülálló eljárással állítottak elő hordozó nélküli mezopórusos arany nanorészecskéket a Debreceni Egyetem kutatói. A különleges eljárásról szóló kutatást az anyagtudomány rangos lapja, a Nanomaterials címlapján jelentette meg.
07 júl
Buchholcz Gyula főgyógyszerész, a Debreceni Egyetem Egyetemi Gyógyszertár vezetője szakmai munkájáért Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült. A díjat Kásler Miklós minisztertől és Horváth Ildikó államtitkártól vette át hétfőn Budapesten, a Semmelweis-napi ünnepségen.
07 júl
Első alkalommal szervez nyári tábort július 6-10. között a Debreceni Egyetem társulata, a DESzínház. A 11 általános- és középiskolás fiatal egy hét alatt a színjátszás alapjai mellett az intézménnyel is megismerkedhet.
06 júl
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének létrehozásával sikertörténet kezdődött 2015-ben. A testkultúrával, az egészséges életmóddal, sportinnovációval, a rendszeres testedzéssel és az ezek hátterében álló folyamatok vizsgálatával kapcsolatban is magasabb szintre lépett a DE.
06 júl
Az intézmények közötti szakmai kapcsolattartásról és az együttműködés gyakorlati megvalósításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat. Az együttműködést Pintér Ákos rektorhelyettes és Béres János főigazgató írta alá július 1-jén.
04 júl
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.
02 júl
Két hétvégén rendezi intézményi szintű tanévzáró ünnepségét a Nagyerdei Stadionban a Debreceni Egyetem. Július 4-én, szombaton 17 órai kezdettel öt, július 11-én, szombaton 17 órától pedig kilenc kar összesen csaknem 2500 végzőse kapja meg jelképesen diplomáját.
02 júl
Augusztusban tartja tudományos táborát a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A középiskolások egy hét alatt megismerhetik a kar hat intézetének képzési és kutatási kínálatát, illetve betekintést nyerhetnek a kutatók mindennapi munkájába.