21 jún
A hétvégén rendezték meg a második Mad Run futóversenyt. A tavalyi nagy siker után most is sokan álltak rajthoz a mozgás, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a jó időeredmények elérése érdekében Mád festői borvidékén.
21 jún
Nemes Dániel, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar (MK) egykori gépészmérnök-, ma már PhD-hallgatója is elnyerte a Magyar Mérnöki Kamara Gépészeti Tagozatának idei Diplomadíját. Az oklevélátadó ünnepséget június 17-én rendezték a MK kari tanácstermében.
21 jún
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara is részt vesz a nyolc európai egyetem által közösen indított NeurotechEU programban. A BTK kapcsolódó angol nyelv- és kultúratudományi kutatásait június végén konferencián ismertetik a szakemberek.
21 jún
A modellváltás folyamatáról és több új szak indításáról is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának júniusi ülésén. A dékáni megbízások átadása mellett a testület többek között a 2021. évi belső gazdálkodási költségvetésekről is döntött.
18 jún
Pillanatkép a Campus Fesztiválról, madártávlatból a kivilágított fesztiválhelyszín - ez látható a frissen megjelent Egyetemi Élet címlapján. Az új szám bepillantást enged az egyetemi űrprogramba és új információk olvashatók benne az Innovációs Központról is.
18 jún
Ingyenes nyári táborokat kínál az informatikai karrier iránt érdeklődő általános és középiskolás diákoknak, valamint egyetemi hallgatóknak a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A júliusi és augusztusi táborokra már lehet jelentkezni.
17 jún
A Debreceni Egyetem idén is a Nagyerdei Stadionban rendezi diplomaosztóval egybekötött tanévzáró ünnepségét, a végzősök magas száma és a korlátozások miatt nem egy, hanem három időpontban.
17 jún
Elismerés a Kiválóságért Díj bronz fokozat egy csillaggal címben részesült a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete. A Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület díját szervezeti és működési teljesítményével vívta ki a DE GTK egysége.
17 jún
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karának külső oktatási helyszíne lesz a debreceni Vojtina Bábszínház. A két intézmény között évek óta fennálló szakmai kapcsolat a szerdán aláírt együttműködési megállapodással tovább szélesedik a pedagógiai képzésben.
17 jún
Ebben az évben is megrendezi a Debreceni Egyetem Mádi Borakadémiája a Mad Run futóversenyt. A résztvevők festői szépségű dűlők között, emelkedőkön és lejtökön teljesíthetik a 4, 8 és 16 kilométeres versenytávokat.