16 dec
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.
16 dec
Az EIT Health egészségügyi innovációs hálózathoz való csatlakozásról és a jövő évi költségvetés irányelveiről is szó volt az egyetem Szenátusának idei utolsó ülésén. A testület az intézmény legjelentősebb kitüntetése, az uDEsia-díj adományozásáról is döntött.
16 dec
A DEAC férfi kosárlabdacsapata magabiztos, tizenhét pontos győzelmet aratott a Jászberény ellen. Férfi röplabdázóink sorsdöntő mérkőzésen nyertek, ugyanakkor a lányok hazai pályán kikaptak. Futsalosainknak nem sikerült jól a bajnoki találkozó.
13 dec
Rekordszámú hír jelent meg az országos és a helyi sajtóban idén a Debreceni Egyetemről. Az intézményről szóló beszámolók és tudósítások száma meghaladta a 18 ezret. Az intézmény híroldalának látogatottsága pedig elérte a fél milliót.
13 dec
Debreceni Egyetem folyamatosan fejlődik, nemzetközi viszonylatban is egyre eredményesebb - így értékelték az évet az intézmény vezetői a csütörtöki karácsonyi ünnepségen. A rendezvényen az egyetem mintegy 600 munkatársa vett részt.
13 dec
Győzelmi eséllyel várja a Jászberényi KSE gárdáját a DEAC kosárlabdacsapata az NBI/A 11. fordulójában. Futsalban a fiúk a Dunaferrt látják vendégül, a lányok Budapesten lépnek parkettre. Férfi röplabdázóink Dunaújvárosban vendégszerepelnek, női együttesünk a Gödöllőt fogadja.
12 dec
Több mint ezer hátrányos helyzetű, illetve klinikán kezelt krónikus beteg gyerek láthatja ingyen a Debreceni Egyetem zenés színháza, az oDEon-ZeneTheatrum karácsonyi előadását. A musicalre az egyetemi polgárok jelképes összegért válthatnak jegyet.
12 dec
A következő tanévtől járműmérnököket is képezhet a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új szak indítását támogatta a Magyar Akkreditációs Bizottság.
12 dec
A Főépület Aulájában tartott ünnepi tudományos üléssel zárta az esztendőt kedden a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A rendezvényen székfoglaló előadásokkal mutatkoztak be a kar új akadémikusai.
12 dec
Európai innovációs csúcsszervezethez csatlakozott a Debreceni Egyetem. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi részlege, az EIT Health a DE kiemelkedő egészségipari innovációs törekvését ismerte el ezzel. Az együttműködésről hétfőn egyeztettek Brüsszelben az egyetemi vezetők.