11 jún
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tartotta soron következő közgyűlését a Roma Szakkollégiumok Egyesülete. A találkozón a hátrányos helyzetű, roma hallgatók segítésének lehetőségeiről, a felzárkóztatás fontosságáról egyeztettek a résztvevők.
10 jún
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.
10 jún
„A hatalom nyelve - a nyelv hatalma” címmel rendez közös online nemzetközi konferenciát június 10-én és 11-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztikai Intézete, a Debreceni Német Kulturális Fórum és a Német-Magyar Ifjúsági Szervezet.
10 jún
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának Ápolástudományi Tanszéke is részt vett konzorciumi tagként abban az Erasmus+ projektben, melynek az volt a célja, hogy elősegítse a mesterséges intelligencia megjelenését és beépülését a leendő ápolók képzésébe.
09 jún
Továbbra is a világ legjobb 600 felsőoktatási intézménye között tartja számon a Debreceni Egyetemet a QS legfrissebb globális rangsorában. Az intézmény idén első alkalommal a Shanghai Ranking fizika és ökológia tudományterületi ranglistájára is felkerült.
09 jún
Köznevelési intézményeinek tanárait, tanítóit, óvodapedagógusait, kisgyermeknevelőit köszöntötte pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem. Munkájukat apró ajándékkal köszönte meg az intézmény.
09 jún
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete elismerő okleveleket adott át az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) eredményesen szereplő és résztvevő hallgatóknak. A DESKI azokat a végzős medikusokat is jutalmazta, akik a korábbi években pályára léptek a Medikus Kupán.
07 jún
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
07 jún
A kelet-közép-európai mézelő méhek mitokondriális DNS-sokféleségét vizsgálták a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológia Központ kutatói egy nemzetközi együttműködés keretében. A kutatás eredményei az Insects című szakfolyóiratban jelentek meg.
07 jún
Az európai reumatológiai szervezetek szövetsége, az EULAR alelnökévé választotta Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának professzorát. Kiemelt célja a közép-kelet európai, ezen belül a hazai reumatológusok, szakdolgozók és betegek érdekének hatékony érvényesítése.