26 júl
Sokan vettek részt a vasárnap hajnalban véget ért debreceni Campus Fesztivál Egyetem Tér nevű helyszínén tartott programokon. A Debreceni Egyetem standjainál a legtöbben a rendőrséggel közös bűnügyi helyszínelési bemutatóra voltak kíváncsiak.
26 júl
A mesterséges intelligencia és a Big Data legfontosabb területeiről, a digitális műalkotások szerzői jogi kérdéseiről, és a nem helyettesíthető tokenek digitális művészetben játszott szerepéről is hallhattak a diákok az Informatikai Kar Adattudomány & E-sport nyári táborában.
26 júl
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Ascsillán Endre GE-alelnök, mesteroktató, Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár osztotta meg gondolatait a fejlődésről pénteken a Campus Fesztivál Egyetem Tér színpadán.
23 júl
Átvették magasabb vezetői megbízásaikat a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája új intézményvezető-helyettesei. A kinevezéseket Bartha Elek, a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese adta át csütörtökön a Karácsony Sándor Teremben.
23 júl
Több mint ötszáz versenyző részvételével, három sportágban rendezték meg a XII. Campus Sportfesztivált a Debreceni Egyetem Sportlétesítményeiben. Az idei rendezvény elérte a célját: a hallgatói közösségek építése, erősítése mellett a sportot, a rendszeres testmozgást népszerűsítették.
23 júl
A vadgazdamérnök képzés gyakorlati oldalát erősíti a most létrehozott Hortobágyi Vadgazdálkodási Gyakorló Gazdaság. Az új egység működtetéséről július 22-én írtak alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem agrárkarának és a Hortobágyi Lúdtenyésztő Vadásztársaság vezetői.
22 júl
Az innováció, a kutatás elősegítése és a Debreceni Egyetem közeljövőben várható fejlesztése kerül szóba azon a pódiumbeszélgetésen, melyet többek között Palkovics László miniszter és Ascsillán Endre GE-alelnök részvételével tartanak a Campus Fesztivál Egyetem tér rendezvényhelyszínén.
22 júl
A tavalyi szünet után újra megnyitotta kapuit a Campus Fesztivál. A program négy napja alatt 14 színpadon, 200 előadó lép fel a Nagyerdőn. Az idei fesztiválon is külön helyszínen mutatkozik be az egyetem. Az intézmény a kezdetektől szorosan kötődik a fesztiválhoz - hangsúlyozta Bács Zoltán kancellár
21 júl
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
20 júl
A Debreceni Egyetem karai és intézetei tartalmas programokkal képviseltetik magukat a szerdán kezdődő debreceni Campus Fesztiválon. A szervezők ígérete szerint a standoknál érdekes, szórakoztató kísérleteket és izgalmas ismeretterjesztő előadásokat láthatnak az érdeklődők.