29 júl
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.
29 júl
A Debreceni Egyetemet 2021. augusztus elsejétől fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagjai is részt vettek a 2020/2021-es tanév utolsó szenátusi ülésén. A testület a modellváltáshoz szükséges módosításokról döntött és elfogadták az egyetem új SZMSZ-ét is.
29 júl
A Debreceni Egyetem három hallgatója, Kozák Luca, Szilágyi Réka és Rivasz-Tóth Norbert atléták képviselik az intézményt Tokióban, a nyári olimpiai játékokon.
29 júl
Közösségi teret alakít ki a Debreceni Egyetem a Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszékének kezdeményezésére a debreceni Szombathi István utcai egykori Tímárház szárító épületében. A felújítás várhatóan a tanév kezdetére készül el.
28 júl
Békessy Béla-sportösztöndíjakat vehettek át a legjobb debreceni sportolók a debreceni önkormányzat legutóbbi közgyűlésén. A díjazottak között öt olyan tehetség is van, akik a Debreceni Egyetemen tanulnak, dolgoznak.
27 júl
Mivel a Föld szinte minden részéről jelentkeztek hallgatók a Debreceni Nyári Egyetem idei online kurzusára, naponta három különböző időpontban indulnak a magyar nyelvet és kultúrát bemutató internetes foglalkozások.
27 júl
A Debreceni Egyetem Alumni Közösségének lapja sok sikeres egykori hallgatójának pályafutását ismerteti nyári számban, emellett két új, az egykor itt tanuló, ma már hazánkban élő külföldi öregdiákokat, valamint az intézményben karriert építő alumnusokat bemutató rovattal is kedveskedik olvasóinak.
26 júl
Sokan vettek részt a vasárnap hajnalban véget ért debreceni Campus Fesztivál Egyetem Tér nevű helyszínén tartott programokon. A Debreceni Egyetem standjainál a legtöbben a rendőrséggel közös bűnügyi helyszínelési bemutatóra voltak kíváncsiak.
26 júl
A mesterséges intelligencia és a Big Data legfontosabb területeiről, a digitális műalkotások szerzői jogi kérdéseiről, és a nem helyettesíthető tokenek digitális művészetben játszott szerepéről is hallhattak a diákok az Informatikai Kar Adattudomány & E-sport nyári táborában.
23 júl
Átvették magasabb vezetői megbízásaikat a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája új intézményvezető-helyettesei. A kinevezéseket Bartha Elek, a Debreceni Egyetem oktatási rektorhelyettese adta át csütörtökön a Karácsony Sándor Teremben.