28 máj
A Tankcsapda, a Bagossy Brothers Company és a Republic közreműködésével idén is egyedülálló, a helyzethez igazodó és az aktualitásokról megemlékező közösségi élményt ígér a yoUDay. A Debreceni Egyetem különleges tanévnyitó stadionshow-ját szeptember 16-án, szerdán tartja.
28 máj
Jogi szakokleveles pénzpiaci szakember képzést indít Budapesten a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. Az oktatók a Magyar Nemzeti Bank munkatársai, jogász és közgazdász hitelintézeti felsővezetők, valamint pénzügyi szakemberek lesznek.
28 máj
Fokozatosan, a biztonságot szem előtt tartva kell a teljes működés irányába elmozdítani a betegellátást – mondta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke a Debrecen Televízióban. Berényi Ervin ugyanakkor hozzátette: a járványnak nincs vége, az egészségügynek fel kell készülni az újabb hullámra.
28 máj
Az ivadékokban több toxikus fém halmozódik fel, mint az idősebb halakban – állapították meg a Debreceni Egyetem szakemberei. A kutatócsoport a publikációért a Magyar Hidrológiai Társaság és az Országos Vízügyi Főigazgatóság által alapított Vitális Sándor Szakirodalmi Nívódíjban részesült.
28 máj
Zenekritikaíró pályázatot hirdet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar támogatásával a Jövő Művészetéért Alapítvány. Az a cél, hogy minél több tehetséges zenekritikust találjanak, ezzel a szakterülettel ugyanis jelenleg csak kevesen foglalkoznak.
27 máj
A Debreceni Nyári Egyetem csaknem százéves történetében első alkalommal fordul elő, hogy a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieket nem személyesen látja vendégül az intézmény. A világjárvány miatt idén online tartják meg a kurzusokat.
26 máj
A magyar mezőgazdaság veszélyhelyzetben nyújtott teljesítményéről, a hazai agrárfelsőoktatás helyzetéről és a formálódó Magyar Agrártudományi Egyetemről beszélt a Debreceni Egyetemre látogató Nagy István agárminiszter a hirek.unideb.hu-nak.
26 máj
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara csatlakozott az Európai Népegészségügyi Társasághoz (EUPHA). A nemzetközi szervezet célja, hogy tagjai együttműködése révén javítsa az európai polgárok egészségi állapotát és csökkentse az egyenlőtlenségeket ezen a területen.
25 máj
A Debreceni Egyetem kutatói is bekapcsolódnak abba az országos kutatásba, melynek célja felmérni, miként reagál a hazai vállalati, intézményi szféra emberi erőforrás menedzselési gyakorlata a koronavírus okozta válság kihívásaira.
25 máj
A járványügyi helyzet miatt a diplomaosztókhoz hasonlóan elmarad a június 6-ra tervezett nyári doktoravató ünnepség is a Debreceni Egyetemen. A tudományos fokozatot igazoló oklevelet az érintettek előre egyeztetett időpontban, vagy az őszi ünnepségen is átvehetik.