20 jan
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
19 jan
Péntekig adhatják postára a jelentkezési lapokat az általános iskolába készülő gyermekek szülei. A 2021/2022-es tanévben közel 170 kisdiák kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri és Kossuth utcai feladatellátási helyén.
19 jan
Jó karrierlehetőség, egészség és példamutatás – ezt kínálja a Debreceni Egyetem azoknak, akik az általános felvételi eljárásban a testnevelő-gyógytestnevelő tanári képzésre jelentkeznek. A szakpárról csütörtökön online tájékoztatón hallhatnak részletesen az érdeklődők.
18 jan
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív online kurzusán.
18 jan
Ebben az évben a virtuális térben rendezik meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. A Debreceni Egyetem végzős hallgatói, valamint a középiskolások három napon keresztül ismerkedhetnek a felsőoktatási intézmények kínálatával.
18 jan
Megkezdték a koronavírus elleni Pfizer–BioNTech vakcina második adagjának beadását az egészségügyi dolgozóknak vasárnap a Debreceni Egyetemen. A következő hetekben több mint 10 ezren kapják majd meg az úgynevezett emlékeztető oltást a cívisvárosban.
15 jan
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar vegyész alapképzésben frissen végzett hallgatóját választották 2020 legjobb női atlétájának. A fiatal sportoló csúcsformában van és akár az olimpián is elindulhat.
12 jan
A Debreceni Egyetem kínálata országosan is kiemelkedő, a nemzetközi rangsorokban elért eredmények pedig a külföldi hallgatók számára még vonzóbbá teszik az intézményt. Az ország egyik legaktívabb hallgatói közössége is Debrecenben van – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón.
12 jan
A felvételi hajrájában online nyitja meg kapuit január 14-én, csütörtökön a Műszaki Kar, hogy bemutassa leendő hallgatóinak a kar nyújtotta lehetőségeket, és meggyőzze a még hezitálókat, hogy érdemes a továbbtanuláshoz a Debreceni Egyetemet választani.
12 jan
Az A2-es tej az utóbbi évek legnagyobb tejipari innovációja. Az úgynevezett „szupertej” titka, hogy sajátos fehérjeszerkezete miatt kevésbé okoz emésztési panaszokat. A Debreceni Egyetem kutatói azon szarvasmarha fajták feltérképezésébe kezdtek, amelyek ilyen tejet állítanak elő.