18 feb
Középiskolásokat tanítanak egészségtudatos életmódra és biztonságos gyógyszerhasználatra a Debreceni Egyetem gyógyszerész szakos hallgatói. Az intézmény 44 diákja országszerte több mint 90 előadást fog tartani.
18 feb
Az oktatásban használt információs és kommunikációs technológiák álltak a középpontban a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének szakmai rendezvényén, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
18 feb
A Welcome Week elnevezésű programsorozat zárásaként pénteken fogadóvacsorával üdvözölték a külföldi hallgatókat a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen a magyar gasztronómiával és kultúrával is megismerkedhettek a résztvevő diákok.
18 feb
Története során először szerzett bronzérmet a férfi Magyar Kupában a DEAC kosárlabdacsapata. Az egyetemi legénység a Jászberényt győzte le szombaton. Győztek az NB II-ben szereplő röplabdás lányok is, nem indult viszont jól a tavasz a kézilabdázóknak.
18 feb
Csatlakozott a mesterséges intelligencia kutatásának és felhasználásának erősítését célzó Mesterséges Intelligencia Koalícióhoz a Debreceni Egyetem. Az intézmény a szervezet több munkacsoportjának tevékenységébe is bekapcsolódhat.
15 feb
Fantasztikus győzelemmel jutottak a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a DEAC kosárlabdázói. Az elődöntőt pénteken játssza a Berényi-csapat a Szolnok ellen. Parádés sikert aratott csütörtök este a jégkorongcsapat is, amely hétfőn újra összecsap a Fradival.
15 feb
Drónok a hétköznapokban, mesterséges intelligencia, gyógyszerfejlesztés, klíma és történelem – a következő hónapokban is érdekes témákkal várja a tudomány legfrissebb eredményei iránt érdeklődőket a Debreceni Egyetem ingyenes előadás-sorozata.
13 feb
Rekordkattintást ért el a Debreceni Egyetem a videa.hu legnépszerűbb felsőoktatási szakokat bemutató sorozatában, több mint 1,4 millióan nézték meg a videókat. A felvételizőknek néhány napjuk még van a döntésre, a jelentkezési határidőt ugyanis február 17-re módosították.
12 feb
Hazai szakemberek, valamint a térség innovatív oktatási és pedagógiai vállalkozásainak részvételével, „Innováció és startupok az oktatásban és a nevelésben” címmel rendezett konferenciát kedden a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
12 feb
Egyedülálló, komplex adatbázist készítettek a Debreceni Egyetem kutatói általánosságban a magyar, illetve azon belül az észak-kelet-magyarországi roma lakosság egészségi állapotáról, valamint az azt befolyásoló tényezőkről. A módszertant más országok is átveszik.