Olasz Nyelv Hete

2018. október 19. 17:00 Eszmecsere, vita, tanulás: az olasz nyelv használata a világhálón, olaszul tanulni a technológia segítségével – kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik az Olasz nyelv hete programsorozata Debrecenben.

Időpont: 2018. október 19. péntek 17 óra
Helyszín: Ifjúsági Ház (Debrecen, Simonffy u. 21.)

Program:
Bruno Mastroianni: Jól mondani: hogyan válasszuk ki a megfelelő szavakat, hogy jobban eligazodjunk a világhálón
Marco Mezzadri: Az olasz nyelv oktatása: a technológia segítségével vagy anélkül? Egy lehetséges közös nevező nyomában
Andrea Villarini: Olasztanítás a web segítségével – Szembenézni a kihívással

A találkozó alkalmat ad arra, hogy az olasz nyelv internetes és közösségi média-beli használatáról eszmecserét folytassunk. Hogyan használhatjuk a nyelvet a békés diskurzusokban – ez a kérdés egyre központibb szerepet kap mindennapi életünkben. Egyes tanárok és diákok számára feloldhatatlan ellentétet jelent az, hogy a nyelvtanítás a technológia segítségével vagy a hagyományosabb módszertant követve történjen. Egyesek úgy vélekednek, hogy az új technikák használata az egyetlen módja annak, hogy az olasz nyelv tanítása haladjon a korral. Megint más vélemény szerint mindez egyszerűen elkerülhetetlen. Az előadás alkalmával a két szélsőség között lehetséges szintézist járjuk körül.